Ve středu Zlín představí práci režiséra Pinkavy i budoucnost vzdělávání

Beseda s historikem Pavlem Taussigem doplní výstavu Nejlepší léta mého života, která ve fotografiích přiblíží práce Josefa Pinkavy, režiséra neodmyslitelně spjatého se zlínskými ateliéry. Hlavním hostem panelové diskuse o budoucnosti vzdělávání bude expertka z Finska. Cestovatelská projekce ukáže Ponožky na cestách, promítat se bude i další z filmů H+Z. Na náměstí Míru zaparkuje biatlonový kamion, který přiveze české reprezentanty, večer zahraje Dechový orchestr města Zlína. Netradiční zábavu slibuje Industry Party s Prago Union. Hned třemi akcemi pokračuje program pro filmové profesionály Zlín Industry Days.

Včerejší laureáti nových hvězd na chodníku slávy Helena Vondráčková a Jan Hrušínský

Josef Pinkava – Nejlepší léta mého života – vernisáž výstavy a beseda, Kavárna Továrna, 18.00 hodin
beseda filmového historika a publicisty Pavla Taussiga a jeho hostů. Výstava zahrnuje soubor pracovních fotografií a snímků z filmů Josefa Pinkavy, který patřil k průkopníkům filmů pro děti a mládež, např. Prázdniny s Minkou, Metráček nebo komedie Terezu bych kvůli žádné holce neopustil. Výstava potrvá do 16. 6.

Panelová diskuze na téma Budoucnost vzdělávání, Univerzitní centrum U13, 14.00-17.30 hodin
diskuzní panel o budoucnosti vzdělávání, propojení s nejmodernějšími technologiemi a spolupráci státních institucí se soukromým sektorem pořádá společnost ABB společně s filmovým festivalem a Aspen Institutem. Hlavní hostem diskuze bude Susanna Bäckman, finská specialistka na výzkum a vývoj nových konceptů v pedagogické teorii a praxi.

V letním kině se večer hraje filmový hit Zrodila se hvězda s Lady Gaga a Bradleym Cooperem v hlavní roli.

-red-