Ve Zlíně se v předpremiéře představil rodinný film Uzly a pomeranče (trailer)

Opomíjený žánr hraného filmu pro mládež vrátí do kin film režiséra Ivana Pokorného Uzly a pomeranče. V předpremiéře ho prvním divákům představil filmový festival ve Zlíně, v kinech bude mít premiéru 11. července. Uzly a pomeranče jsou film o lásce k dívce, co voní po pomerančích, o létu, o zauzlovaném vztahu s otcem, o prvních šrámech života…  jedním slovem o dospívání. Ale také o koních, kteří umí vnést do života dobrodružství i sny. Do kin se film natáčený v Lužických horách podívá už 11. července.

Snímek vznikl podle stejnojmenné knihy renomované spisovatelky pro děti a mládež Ivy Procházkové. Kniha byla nominovaná na cenu Magnesia Litera 2012, získala Zlatou stuhu 2012 a v listopadu téhož roku cenu Luchs, jedno z nejprestižnějších německých ocenění za knihu pro mládež udělované týdeníkem Die Zeit.

Uzly a pomeranče (foto: Bontonfilm)

Scénář Ivy Procházkové nás zavede diváka na českou i saskou stranu podhůří Lužických hor. Do kraje plného protikladů, kde ladná horská krajina nezřídka kontrastuje s životní úrovní jejích obyvatel, kde lidem, ač tu mají drsný život, ještě neokorala duše.
Na tomto pozadí se v předjaří a o letních prázdninách odehrává příběh o první lásce vonící po pomerančích, o nesmělých dotecích, o sveřepých klukovských soubojích o čest a hlavně o koních. Koních, které provází rodící se vztah patnáctiletého Darka (Tomáš Dalecký) s německou dívkou Hannou (Emilie Neumeister), koních, jejichž osud jej nakonec dovede až na práh dospělosti.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2019