Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Jiří Vejdělek natočil režisérský deník, provede vás natáčením Poslední aristokratky

Jiří Vejdělek, jeden z nejúspěšnějších současných režisérů a scenáristů, se na konci loňského října pustil do natáčení nové komedie Poslední aristokratka. Film vzniká podle adaptace stejnojmenné úspěšné knihy Evžena Bočka, kastelána milotického zámku. K filmu vzniká i režisérův videodeník, ve kterém Vejdělek diváky postupně provází některými zajímavými momenty natáčení. Celý seriál včetně dalších zajímavých videí k filmu budeme uvádět po celé léto. Poslední aristokratka vstoupí do kin 24. října.

Režisér Jiří Vejdělek

V prvním videu se můžete podívat na poslední dolaďování scén, kostýmů a celého natáčecího plánu. V tom druhém se s Vejdělkem ocitneme na prvním natáčecím dnu přímo na zámku a ověříme si, že je s ním radost spolupracovat, protože to je člověk velmi, ale velmi mírné povahy!

Film Poslední aristokratka vypráví o rodině potomka českého šlechtického rodu Kostků z Kostky Franka, který se se svou americkou ženou Vivien a dcerou Marií lll. vrací z New Yorku do Čech, aby převzal rodové sídlo a s ním i „torzo“ svérázného služebnictva.
Nová česká komedie má skvělé obsazení. Uvidíme Hynka Čermáka, Tatianu Wilhelmovou, Martina Pechláta, Pavla Lišku, Tatianu Pauhofovou, Elišku Balzerovou, Vojtu Kotka, Zdeňka Piškulu, Yvonu Stolařovou a Zdenku Procházkovou.

Autorem adaptace knihy je Jiří Vejdělek a Tereza Dusová, kameramanem snímku je Vladimír Smutný.
Producenty snímku Poslední aristokratka jsou Ondřej Zima a Silvie Michajlova ze společnosti Evolution Films, kteří se podíleli například na filmech Učitelka, Kobry a užovky, František je děvkař či na připravovaném Amundsenovi, na seriálech Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, Trpaslík nebo chystané Zkáze Dejvického divadla.
Koproducenty jsou Česká televize, innogy a PubRes.

-red-
zdroj: M. Reková
foto/video: Evolution Films, Falcon © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast