Nepřehlédněte

Co potřebujete vědět, než vyrazíte do Varů?

54. ročník karlovarského festivalu začne už zítra a potrvá do 6. července. Co potřebujete vědět, než vyrazíte na festival? Jak si koupit vstupenku a s čím je třeba počítat? Dá se ještě ve Varech sehnat ubytování? Tyto i další podstatné informace jsme pro vás shrnuli v tomto článku.

Pokladna v hotelu Thermal

Vstupenky a akreditace

Pokud budete vyrážet do Varů na otočku, pravděpodobnost, že se dostanete na vybraný film je téměř nulová. Vstupenky jsou na drtivou většinu atraktivních titulů rozebrány už dopoledne. Při vícedenním pobytu a pořízení některého z Festival pasů už máte slušnou šanci pořídit vstupenky podle vašich představ. Rezervovat a vyzvedávat lístky můžete na aktuální a následující den.
Jednodenní Festival Pass stojí 250 korun, třídenní 600, pětidenní 850 a na celý festival 1200 korun. Festival Pass umožňuje vyzvednout si denně zdarma až 3 vstupenky na 3 různá festivalová představení. Vstupenky si ale můžete pořídit i jednotlivě za 80 korun.
Na vysněné představení se ale můžete dostat i v případě, že se vám nepodařila získat vstupenka, stačí abyste měli platný Festival Pass. 5 minut před začátkem každého představení jsou do sálu vpuštěni návštěvníci, kteří mohou obsadit nevyužitá místa v sále. Držitel vstupenky totiž ztrácí nárok na místo, pokud ho neobsadí včas.

Ubytování

Shánět ubytování na poslední chvíli bude trochu oříšek, ale stále je to možné. Pokud si nepotrpíte na kamennou střechu nad hlavou, můžete složit hlavu v oficiálním stanovém městečku. Využít ale můžete i neobsazených hotelových kapacit přímo od festivalu. Jde o hotely různých kategorií se slevou 50% z ceny pokoje. Víc se dozvíte na přepážce Ubytování v akreditační hale hotelu Thermal.

Kina a Hotel Thermal

Filmy se promítají ve 13 kinech. Jejich seznam najdete na internetových stránkách festivalu a samozřejmě v programu jednotlivých projekcí. Centrem festivalu je festivalový hotel Thermal, kde se také nachází Velký sál a několik dalších kinosálů. Najdete v něm také akreditační halu, pokladny, přepážky pro profesionály, novináře a další hosty.

Festival shopy

Nedílnou a vytíženou festivalovou součástí jsou také Festival shopy. Obchody s reklamními předměty festivalu jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené. Letos jsou otevřeny celkem tři s různou otevírací dobou. Dva se nachází v hotelu Thermal, jeden na pěší zóně před ním.

Festival shop

Dění na festivalu

Aktuální informace o dění na festivalu najdete samozřejmě na webových stránkách festivalu, ve festivalových mobilních aplikacích (lze přes ně také rezervovat vstupenky) a zpravodajství z festivalu přináší drtivá většina společenských a kulturních rubrik všech českých médií. Denně je pro návštěvníky k dispozici také tištěný festivalový deník. Česká televize vysílá tradiční Festivalové vteřiny s Markem Ebenem.
Totalfilm.cz již několik let mapuje dění na festivalu podrobně. Připravujeme zejména rozhovory se zajímavými hosty a představujeme i zajímavé české projekty zařazené v programu i mimo něj. Jsme také partnerem KVIFF Distribution, která do kin přináší 3 vybrané snímky po skončení festivalu.

Festival myslí i na hendikepované návštěvníky. Kino bez bariér se snaží po všech stránkách usnadnit vozíčkářům návštěvu filmového festivalu. Jsou jim k dispozici zdarma vstupenky do bezbariérových kinosálů, asistenční služby, doprava speciálně upravenými auty po Karlových Varech a další asistence.

Důležité odkazy:
www.kviff.com
Festivalová aplikace pro android
Festivalová aplikace pro ios
Festivalový deník online
Zpravodajství Totalfilmu přehledně

-red-
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s. © 2019

%d blogerům se to líbí: