Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Filmové tipy od uměleckého ředitele Karla Ocha (video)

Tradičně jsme se zeptali na zajímavé tipy z festivalového programu osoby nejpovolanější, uměleckého ředitele MFF Karlovy Vary Karla Ocha. „Máme radost, že se tvůrci na karlovarský festival vrací. I v Hlavní soutěži je několik návratů, zmínil bych třeba němce Jana-Ole Gerstera, což je náš kamarád. Před osmi lety jsme měli premiéru jeho debutu Oh Boys. Letos přijel s filmem Lara. Také se vrací Casey Affleck. Přijel po dvou letech se svým filmem Světlo mého života. Měl čas a náš festival má rád, „ prozradil o návratu tvůrců na festival Karel Och.

V případě titulů KVIFF Distribution myslí festival podle uměleckého ředitele na diváka a do běžné distribuce se nevybírají náročné artové tituly. Letos do kin festival posílá dokument o fotbalistovi Maradonovi, islandské drama Bílý bílý den a komedii Devadesátky.
Umělecký ředitel zve třeba i na italský film o dívce s Downovým syndromem, která se po smrti matky stará o otce Dafne.
Och se vyjádřil i k prvnímu uvedení marvelovky v oficiálním programu festivalu: „Marvel studio dokázalo hned několika filmy, že umí stírat hranici mezi komerčním žánrem a něčím, co zajímá třeba i intelektuální média. Není to jen zábava, ale filmy slouží i k zamyšlení. Letos v exkluzivní české premiéře uvedeme film Spider-Man: Daleko od domova. Zajímavé je, že se část filmu natáčela i v České republice.“

-red-
foto/video: Totalfilm.cz © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast