Woody Allen po roční přestávce uvede svůj nový film, možná je poslední (trailer)

Po delším čekání jsme se dočkali novinky Woodyho Allena. Film Deštivý den v New Yorku se měl původně uvádět už v roce 2018, ale Woody Allen čelil sexuálnímu skandálu, podobně jako mnozí další v Hollywoodu. V září se ale režisérova novinka do kin konečně dostane. V hlavních rolích příběhu dvou mladých lidí, kteří přijíždějí do New Yorku na víkend a špatné počasí jim připraví sérii nečekaných dobrodružství se představí Timothée Chalamet (Dej mi své jméno) a Elle Faning (Neon Demon) . V dalších rolích se představí Selena Gomez, Jude Law, Diego Lina, Liev Schreiber, Rebecca Hall a další.

Zajímavé je, že natáčení filmu začalo už v září 2017 a dokončeno bylo za dva měsíce. Snímek byl tedy natočen ještě před přemiérou Allenova předchozího filmu Kolo zázraků, který měl v Česku premiéru v lednu 2018.
Na základě událostí kolem režiséra se někteří herci v čele se Chalametem rozhodli svůj honorář věnovat na charitu. Jude Law proti tomu naopak prohlásil, že je hrozná ostuda, že bylo uvedení filmu ohroženo a sám stojí za režisérem – “Je ostuda, že se zneužívá hnutí #MeToo k honu na čarodějnice, kterého se stal obětí i Woody.”
Film vznikl v produkci Amazon Studios, se kterými se nyní třiaosmdesátiletý režisér soudí. Podle smlouvy, kterou s režisérem v roce 2016 uzavřel tehdejší šéf Amazon Studios, měly po romantické komedii Deštivý den v New Yorku následovat další tři filmy. Nyní leží na stole výpověď smlouvy a na Allena čeká zřejmě tučné odškodné.

Herec Timothée Chalamet s režisérem Woodym Allenem

V tuto chvíli se ale zdá, že má Allen s dalšími filmy minimálně v tuto chvíli utrum, nedaří se mu je profinancovat. Je tedy možné, že letošní novinka může být na dlouhou dobu posledním režisérovým filmem. Přitom od roku 1982 uvedl Allen každoročně vždy alespoň jeden nový snímek.

Je tedy pozitivní, že novinku uznávaného režiséra budeme moci v Česku vidět bez dalších odkladů. V českých kinech bude mít Deštivý den v New Yorku premiéru 26.září.

-red-
foto/video: Bioscop © 2019