Nepřehlédněte

Plesl a Neužil: Konečně jsme si spolu zahráli ve filmu (video)

Nová česká pohádka režisérky Jitky Rudolfové Hodinářův učeň vstoupí do kin už za pár dní. V příběhu o hrách osudu, lásce, hamižnosti ale také odvaze a dobrotě zastupují role třech sudiček Jaroslav Plesl, Václav Neužil a Jana Plodková. Mužská část sudičského tria Jaroslav Plesl a Václav Neužil měla velkou radost, že se potkala společně před kamerou. Divadlo už spolu oblíbení herci hrají 15 let, ale protože si podle svých vlastních slov na castinzích často konkurují, před kamerou se příliš nepotkávají. Podívejte se na rozhovor na videu.

Myslím, že tradice české filmové pohádky je stále živá a má co nabídnout a je možné ji vyprávět bez podbízivosti a přeslazených klišé. Chtěli jsme natočit pohádkový příběh, ve kterém je dostatečný prostor pro humor a komediální situace,“ popisuje Hodinářova učně autorka a režisérka Jitka Rudolfová.

Hodinářský učeň Urban (Michal Balcar) se musí vydat do světa najít pro svého mistra (Viktor Preiss) bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Pokud je nepřinese, mistr hodinář nedá Urbanovi svou dceru Lauru (Dana Droppová) za ženu a překazí jejich lásku. Urban se vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí.

Pohádka vstupuje do kin 15. srpna.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Bontonfilm © 2019

%d blogerům se to líbí: