Šikana v hokejovém klubu – začalo natáčení filmu Smečka

Začalo natáčení nového českého filmu Smečka. Film z prostředí hokejového klubu řeší téma šikany a práva silnějšího. První klapka padla minulý týden ve Zlíně, kde se děj filmu odehrává. Snímek režiséra Tomáše Polenského Smečka vzniká v produkci společnosti 8Heads Productions. 

Smečka – herci Tomáš Mrvík a Václav Vašák

Film Smečka diváky zavede do fiktivního hokejového klubu Vlci a do prostředí mládežnického hokeje, kde jsou dospívající chlapci vychováváni podle zákona síly. Právo silnějšího dominuje v celém kolektivu, který se tak stává vlčí smečkou, kde panuje velká rivalita a tvrdé zákony.
V hlavních rolích se objeví Tomáš Dalecký (Uzly a pomeranče), Tomáš Mrvík (Všechno bude), Jiří Vyorálek, Vlastina Svátková (Gansgster Ka), Václav Vašák a Patrik Děrgel.

Smečka – Tomáš Dalecký

Snímek vzniká jako celovečerní hraný debut režiséra Tomáše Polenského, absolventa Vyšší odborné školy filmové ve Zlíně a FAMU, který má sám s hokejovým prostředím zkušenost.„Podle výzkumů se téměř každé páté dítě stává obětí šikany. O šikaně se obvykle hovoří pouze v souvislosti se školstvím. Ze své zkušenosti však vím, že mládežnické sportovní kolektivy jsou jí plné, a často je mnohem brutálnější než šikana na školách,“ vysvětluje Polenský a dodává, že hlavní linie filmu sleduje příběh šestnáctiletého hokejového brankáře Davida, který nastupuje do nového hokejového týmu, ten jej však nepřijímá.

Smečka

Film se bude natáčet ve Zlíně a ve Vizovicích až do 25. srpna 2019 a to v několika lokacích. Nejvíce času – 14 natáčecích dnů – štáb stráví na zimním stadionu Luďka Čajky.

Projekt je připravován v mezinárodní koprodukci České republiky a Lotyšska. Film by měl být hotový na konci letošního roku, míří do kin a na festivaly. Film necílí jen na Česko a Slovensko, díky popularitě hokeje a aktuálnímu tématu šikany tvůrci doufají i v mezinárodní zájem.

-red-
zdroj: Gabriela Zajícová