Je čas dát Pittovi Oscara, říkají v Benátkách první diváci filmu Ad Astra

V Benátkách se už také promítal očekávaný sci-fi snímek režiséra Jamese Graye Ad Astra. Brad Pitt v něm hraje astronauta hledajícícho ve vesmíru svého ztraceného otce. A první recenze jsou víc než skvělé. Především z nich čteme hlavní sdělení: Brad Pitt je ve výtečné herecké formě a je na čase mu dát Oscara. Pokud byl skvělý v právě uváděné Tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu, tak tady to platí dvojnásob. Podle serveru GamesRadar podává Pitt nejsilnější výkon své dosavadní kariéry.

Robbie Collin z The Telegraph dodává, že celý film leží na Pittových ramenech: “Pitt odvádí perfektní práci, když kombinuje chlapeckou zranitelnost s chladnou slupkou svojí postavy. Jizvy, které jeho postavě na duši zanechal hledaný otec, jsou větší, než si sám uvědomuje.”

Chvála ale míří i za režisérem: “Není to skvělé, když režisér, jehož práci jste obvykle kritizovali, najednou přijde s něčím, co lze skoro nazvat mistrovským dílem? Ke své práci přistupuje klasickým způsobem, neoslabuje své ambice špatným scénářem či režijním přístupem. Ad Astra je kontemplativní sci-fi opus. Navíc Gray zvládá i finále, a to jak emocionálně, tak vizuálně.

Brad Pitt na slavnostní premiéře filmu Ad astra na MFF Benátky (foto: Joel Ryan)

Recenzenti ale primárně opěvují Brada Pitta, pro kterého je tento filmem velkou one man show. Je prý totiž v podstatě v každém záběru filmu.

Po těchto slovech chvály se nabízí zajímavá otázka: Bude Pitt na nadcházejících Oscarech postaven proti Pittovi? Novináři mu totiž předpovídají nominaci za oba jeho poslední filmy.

Do českých kin doputuje Ad Astra už 19. září. Recenzi přineseme již brzy.