Nepřehlédněte

Ve středu začne přehlídka filmů z prestižních festivalů Be2Can (soutěž)

V Praze začne už ve středu 2. října šestý ročník přehlídky festivalového filmu z Berlína, Benátek a Cannes známá pod názvem Be2Can. Jejím pořadatelem je distribuční společnost Film Europe a bohatá filmová nabídka potrvá do úterý 8. října. Projekce i doprovodný program budou probíhat klasicky v pražském Kině Lucerna a letos navíc poprvé i v nově otevřeném a stylovém komorním kině Edison Filmhub. V naší soutěži můžou dva čtenáři vyhrát po dvou vstupenkách na slavnostní zahájení (2. 10. v 19:00 Kino Lucerna Praha).

Letošním tématem přehlídky je hledání domova, střet dvou světů či přecházení mezi nimi, a tak se diváci mohou těšit na snímky jako je Ad Astra (r. James Gray), Antologie duchů (r. Denis Coté), Mladý Ahmed (r. Jean Pierre a Luc Dardennovi), Nabarvené ptáče (r. Václav Marhoul), Naprostá láska (r. Pablo Trapero), Narušitel systému (r. Nora Fingscheidt), Pardon, nezastihli jsme vás (r. Ken Loach), Sbohem, synu (r. Wang Xiaoshuai), Synonyma (r. Nadav Lapid), To musí být nebe (r. Elia Suleiman) nebo U Zlaté rukavice (r. Fatih Akin) a další.

Bídníci (foto: Film Europe)

Zahajovacím snímkem budé moderní zpracování klasiky Bídníci. Film letos v Cannes získal Cenu poroty. Jeho autorem je režisér a scenárista Ladj Ly, který pochází z Mali. Film vypráví o Stéphanovi, který se nedávno připojil ke zvláštní kriminální jednotce na předměstí Paříže, kde se zásadně zvyšuje napětí mezi gangy. Když se v průběhu zásahu ocitne společně se svými dvěma kolegy v úzkých, je tu dron, který se chystá zachytit jejich každičký pohyb… Film inspirovaly tamější nepokoje v roce 2005 a samotný děj se odehrává na půdě současného Montfermeil, tedy na totožném místě jako slavný román Victora Huga.

Soutěž o 2×2 vstupenky na Slavnostní zahájení Be2Can

Více informací a podrobný program naleznete na https://www.be2can.eu/cs/festival
Ozvěny Be2Can se budou konat v Brně v Kině Art od 4. do 6. října, v ostravském Minikině od 3. do 8. října a také ve Zlíně v Golden Apple Cinema v termínu od 3. do 8. října.