Nepřehlédněte

Boková, Křenková a Vančura si hrají na psa na Festivalu krátkých filmů (video)

Jedny z nejobsazovanějších českých hereček Jenovéfa Boková a Eliška Křenková společně s Petrem Vančurou ztvárňují zvláštní trojici s ještě zvláštnější zálibou. Příležitost společně si zahrát dostali všichni tři v krátkém snímku režiséra Tomasze Wińskiho Jiří pes uprchlík, který byl vybrán do Národní soutěže Festivalu krátkých filmů Praha a usiluje o přízeň mezinárodní poroty. Zda uspěje, bude rozhodnuto v neděli 26. ledna. Do té doby je krátkometrážní drama spolu s dalšími sedmi filmy k vidění zdarma na pragueshorts.mall.tv. Filmy samozřejmě diváci mohou vidět i v rámci běžných festivalových projekcí. S herečkami jsme natočili video, které bude zajímavé zejména pro diváky, kteří film Jiří pes uprchlík již viděli.


Kromě půlhodinového filmu Jiří pes uprchlík s držitelkami Českého lva, jimž zdárně sekunduje Petr Vančura, je během festivalového týdne dostupných online dalších sedm „kraťasů“. Jsou jimi Perla, Zvěř, Nebát se ničeho, Dluh, Bobři v plamenech, Vyměnila jsem si směnu a Hra. A obsazení mají neméně hvězdné. Zahráli si v nich mimo jiné Eva Josefíková, Valérie Zawadská, Radek Holub, Veronika Freimanová, Pavel Nový nebo Petr Vršek.
Pro osmero tuzemských soutěžních snímků se stopáží do 30 minut lze navíc na internetové televizi do soboty 25. ledna hlasovat.

Veronika Freimannová ve filmu Perla

15. ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaný organizátory Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, se koná až do neděle 26. ledna 2020 v pražských kinech Světozor, Pilotů a Oko.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Film Servis Festival Karlovy Vary, Mall.tv © 2020

%d blogerům se to líbí: