Nepřehlédněte

I ty jsi filmařem – Febiofest opět vyhlašuje soutěž a hledá porotce

Už tradičně nadcházející Febiofest vyhlašuje soutěž amatérských filmařů I ty jsi filmařem. Festival letos vyhlašuje soutěž krátkých amatérských filmů ve dvou kategoriích. Přihlásit své filmy mohou stejně jako v minulém ročníku jednotlivci (i za skupinu) a školní týmy (základní a střední školy). Tématem sedmého ročníku soutěže je Ekologie. V kategorii jednotlivci může soutěžit jeden či více soutěžících, přihlásit film však může jen jeden člen skupiny. Hotové filmy je možné odevzdávat do 21. února.
Febiofest zároveň hledá členy své 33 členné poroty. Porotcem se může stát kdokoliv a přihlásit se lze do 28. února.

V soutěži I ty jsi filmařem se hraje o tři vítězná místa odstupňovaná odměnou ve výši 20, 10 a 5 tisíc korun. V kategorii škol je finanční odměna 30, 20 a 10 tisíc. Soutěžit může každý občan ČR nebo cizinec s trvalým pobytem. Stačí natočit krátký film či video o délce 1 – 5 minit ve FULL HD rozlišení. Odborná porotta poté vybere finalisty, jejichž fimy budou zařazeny do oficiálního programu MFF Praha Febiofest.

Porotcem se může stát kdokoliv ve věku od 15 let s jakýmkoliv vzděláním, profesí či zájmy. Členy poroty vybírá čestný prezident festivalu Fero Fenič. Vybraní porotci se zavazují účastnit se setkání poroty v týdnu před festivalem a ve dnech 20. až 22. března 2020 navštívit celkem sedm určených filmových představení, která bodově ohodnotí. Porotci získají festivalovou akreditaci Jury, pozvánku na slavnostní zakončení festivalu na 27. března a možnost poznat zákulisí filmového festivalu.

V  roce 2019 rozhodla o vítězi festivalové ceny třiatřicetičlenná porota složená z filmových fanoušků v čele s čestným předsedou Janem Saudkem. V minulosti se této role ujali například Marta KubišováJan KaplickýVěra ČáslavskáDagmar HavlováJuraj HerzDavid ČernýMiroslav OndříčekTheodor Pištěk a další.
Do poroty se lze přihlásit do 28. února.

Porotu Febiofestu tvoří skuteční diváci všech věkových kategorií

Festival v rámci 27. ročníku dozná několika změn, na kterých pracuje nový tým. Programovou sekci tvoří od tohoto ročníku umělečtí ředitelé Nikolaj Nikitin a Marta Švecová. Nikitin do Prahy přichází po 17 letech působení na Mezinárodním filmovém festivalu Berlinale. Nový programový konzultant Febiofestu Dieter Kosslick byl od roku 2002 ředitelem Mezinárodního filmového festivalu Berlinale, v osmdesátých letech založil Low Budget Forum, byl jednatele Film Fonds Hamburg, spoluzaložil organizaci EFDO a od letošního roku je předsedou poroty v producentské soutěži o cenu Carla Leammleho. Jeho koncept Culinary Cinema, který byl úspěšně uváděn na Berlinale, již pošesté představí i Febiofest, tentokrát pod dramaturgií samotného zakladatele.

-red-
zdroj: Febiofest