Renée Zellweger pro Totalfilm: Překvapil mě problém Garlandové s penězi

Představitelka zpěvačky Judy Garland Renée Zellweger před časem poskytla Totalfilmu rozhovor. V exkluzivním videu se čerstvá držitelka Oscara v tandemu s kolegou Rufusem Sewellem rozpovídala o životopisném filmu Judy. Zmínila svoje překvapení z faktu, že velmi zaměstnaná herečka a zpěvačka trpěla existenčními problémy, hovořila o spolupráci s režisérem a kolegy. O jejím přístupu k roli i angažmá Rufuse Sewella se víc dozvíte v následujícím videu. Oscarový film Judy právě do kin uvedla distribuční společnost Bioscop.

“Chtěla jsme pochopit, jak se mohla Judy dostat do finančních problémů a proč nedostávala další role. Myslím, že se nám to podařilo zobrazit v souvislostech,” prozrazuje v rozhovoru herečka.

Rok před zahájením natáčení začala Renée v USA trénovat s hlasovým poradcem, poté strávila 4 měsíce nacvičování s hudebním režisérem filmu Mattem Dunkleyem.
Navzdory předchozím zkušenostem se zpěvem v takových filmech, jako je Chicago, bylo nacvičování zpěvu Judy Garland pro Zellweger obrovským krokem do neznáma. Zellweger dodává: „V autě jsem celý rok poslouchala jen Judy, její hudbu, její řeč. Občas jsem měla pocit, že i řídí. Pročetla jsem o ní spoustu materiálů.“

Renée Zellweger se svým Oscarem za výkon ve filmu Judy

Role Judyina bývalého manžela Sidney Lufta připadla zkušenému britskému herci Rufusi Sewellovi, kterého diváci znají např. z filmů Iluzionista či Prázdniny. Nedávno se také objevil v roli premiéra ve výpravném seriálu Victoria. “Už když jsem četl scénář, představoval jsem si v té roli Renée. Věděl jsem už, že ji bude hrát,” prozrazuje herec v našem rozhovoru.

V roce 1969 zdobila Judy Garland jeviště a stříbrné plátno již čtyřicet let. Srdce diváků na celém světě si získala díky svému vtipu, vřelosti a hlavě kvůli svým neuvěřitelným hlasovým schopnostem. A přesto v roce 1969 vidíme ve filmu velmi odlišnou Garland, než jakou byla jako dětská hvězda ve 30. letech a jako hollywoodská celebrita ve 40. a 50. letech. Tvrdý život z ní učinil nespolehlivého člověka a když postupně vyschly pracovní nabídky, spadla do dluhů a přišla o svůj domov.
Ve snaze vydělat peníze na péči o své malé děti, Judy přijala lukrativní nabídku na pětitýdenní sérii koncertů v The Talk of the Town, módním kabaretním klubu Bernarda Delfonta. Londýn byl pro Judy v mnoha ohledech posledním řešením, říká scenárista Tom Edge: „Londýn byl jedním z posledních míst, na které Judy ráda vzpomínala. Pro Judy byla ta nabídka příležitostí dokázat sobě i ostatním, že je stále schopná vystupovat, že na to pořád má.“

Recenze filmu ve čtvrtek

Konečná dabovaná podoba českého rozhovoru byla zvolena po pečlivé úvaze a věříme, že rozhovoru neubrala na autenticitě, spíše naopak. Voiceover zajistili herci Martina Hudečková a Lukáš Hlavica, kteří nejčastěji Renée Zellweger a Rufuse Sewella dabují.

redakce a Vladana Drvotová
foto/video: Totalfilm Media, Bioscop, A.M.P.A.S. © 2020

Článek jsme oštítkovali takto:
%d blogerům se to líbí: