Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Kina promítají online – dnes předpremiéru něžné komedie Malá lež

Moje kino LIVE je projekt spřátelených kin Aero, Bio Oko, Světozor z Prahy a Bio Central z Hradce Králové. „Dorazit“ do těchto kin ale můžete díky této aktivitě samozřejmě online, ať už se nacházíte kdekoliv. Moje kino LIVE funguje tak, že si divák koupí e-vstupenku do svého oblíbeného kina a spolu s dalšími zhlédne film, který kino nabízí v programu. Na film si musí vyhradit daný čas, sledují ho díky tomu pozorněji a bez pauz, stejně jako v kině. Dnes večer je na programu předpremiéra něžné komedie Malá lež (The Farewell). „Film jsme měli původně v plánu uvést do kin 23. dubna, ale vzhledem k aktuální nejisté situaci jsme spojili síly s našimi spřátelenými kiny a rozhodli jsme se ho divákům nabídnout v této speciální předpremiéře“, vysvětluje Kateřina Dvořáková z distribuční společnosti Aerofilms.

Něžná komedie režisérky Lulu Wang natočená podle skutečné lži vypráví příběh Newyorčanky Billi a její svérázné čínské babičky Nai Nai. Snímek o hledání identity a vlastních kořenů se v stal jedním z nejlépe hodnocených snímků loňského roku a herečce Awkwafině vynesl Zlatý Glóbus pro nejlepší herečku.

Na diváky čekají další zajímavé tituly i v následujících dnech. V sobotu úspěšný oscarový snímek Zelená kniha a v neděli legendární The Kid s Charliem Chaplinem.

Prostředí kina navodí vedle samotného výběru filmu i úvody dramaturgů, debaty a další přidružené formáty, které mají co nejvíc všem kinofilům připomínat jejich přirozené prostředí. Zásadním prvkem projektu je chat, který je během streamu k dispozici, aby si diváci mohli povídat, sdílet své dojmy a zkrátka být spolu v kině.
„Chceme přinést našim fanouškům sdílený divácký zážitek podobný co nejvíc tomu, co nás baví a odehrává se běžně v kině. Čekají je úvody, reakce diváků, společnost přátel, a je to i způsob, jak mohou napřímo vyjádřit podporu danému kinu. Stream začne půl hodiny před projekcí a skončí půl hodiny po projekci ruchem kavárny a kina, diváci mohou debatovat na chatu – stejně jako by si povídali na našich barech před filmem a po filmu,“ říká Vojtěch Marek koordinátor projektu a dramaturg kina Světozor.

Na chatu se v roli moderátorů debaty objeví online promítač, uvaděčka, a posléze i barman. „Očekáváme, že to bude hlavně zábava právě proto, že mezi diváky nebude chybět interakce. Připravujeme i další vlastní obsah a mnohá zpestření streamu. Primárně nám jde ale o kvalitní filmy a jejich projekce v rámci komunity našich kin,“ dodává Marek. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Předprodej končí v den projekce v 19:00. Vstupenky stojí od 100 Kč do 1000 Kč a je na každém divákovi, jakou z částek se rozhodne za stream kinu zaplatit a finančně jej tím podpořit podle svých možností. Další formou podpory je členství v klubu Moje kino. Více na www.mojekino.cz.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Aerofilms © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast