Nepřehlédněte

Zlín Film Festival se přesouvá na září

Také Zlín Film Festival nechce ponechat nic náhodě a z tradičního termínu (přelom května a června) přesouvá kvůli pandemii koronaviru konání festivalu na září. Babí léto bude evidentně na festivaly bohaté, v druhé polovině září se má pak konat pražský Febiofest.

Nový termín zlínského festivalu je nově 4. až 10. září 2020. Šedesátý ročník nejstaršího a největšího filmového festivalu pro děti a mládež se měl původně uskutečnit v termínu 29. května až 6. června 2020. Pořadatelé však považují zářijový termín za reálnější. „Je nám to nesmírně líto, že letos děti tradičně neoslaví svůj svátek a blížící se konec roku na našem festivalu, ale termín festivalu musíme letos přeložit. Namísto konce školního roku plánujeme přivítat s dětmi jeho začátek,“ řekl prezident festivalu Čestmír Vančura.

Změna termínu se dotkne i tradiční součásti doprovodného programu Salonu filmových klapek. „Tento týden měla odstartovat v Praze Klapka tour 2020, která byla z pochopitelných důvodů pozastavena. O náhradním termínu i podobě celého projektu momentálně jednáme, již nyní však můžeme slíbit, že kompletní letošní kolekce klapek bude již brzy k vidění na webu www.salonfilmovychklapek.cz,“ uvedla členka správní rady Nadačního fondu FILMTALENT Zlín Markéta Pášmová.

Výstava filmových klapek na Zlín Film Festivalu (foto: totalfilm.cz)

Odkládá se také start Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2020. Ten se měl původně konat v sobotu 6. června. „Půlmaraton se uskuteční mimo standardní rámec festivalu, a to v sobotu 12. září,“ doplnila Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu.

zdroj: Zlín Film Festival, Kateřina Martykánová

%d blogerům se to líbí: