Nepřehlédněte

Edisonline – za cenu vstupenky do kina nabízí filmy i televizní kanály

Edison Filmhub spouští nové webové stránky a s nimi přidává další službu VOD. Distribuční společnost Film Europe tak kromě distribuce, televize, kina a multifunkčního prostoru s kavárnou spouští v době zavřených kin i svou VOD distribuci. Za cenu jednoho lístku do kina měsíčně (155,- Kč) nabídne balík několika desítek kvalitních filmů oceněných na prestižních festivalech, filmy pro děti a přístup k online vysílání filmových kanálů Film Europe, Be2Can a Československo se stovkami festivalových a archivních československých snímků. V průběhu roku až do 31. 5. 2021 přibyde každý měsíc dalších 30 filmů a postupně tak Edisonline nabídne více než 400 SVOD snímků v základním balíčku.

„Schopnost adaptace bude v budoucnu klíčová. V dnešní době se lidé a společnost mění několikrát v průběhu dekády. Před deseti lety byla Film Europe distribuční společností. Poté se spuštěním kanálu Film Europe stala televizí, založila filmové festivaly Be2Can a Scandi a nedávno otevřela butikové kino Edison Filmhub v Praze a Kino Film Europe v Bratislavě. Nyní náš brand rozšiřujeme první česko-slovenskou festivalovou online videotékou. Edisonline není panickým projektem pro čas karantény, VOD platforma byla součástí našeho filmhubu již od jeho spuštění. Proto jsme našli výhodu v nevýhodě a uvolněné kapacity využili k jejímu doladění,“ komentuje start online videotéky zaměřené na artový film zakladatel Film Europe, Ivan Hronec.

VOD je posledním střípkem v hybridně distribučním modelu, ve kterém chce Film Europe své filmové akvizice na český, ale i evropsky filmový trh uvádět a provést tak snímky celým jejich životním cyklem: od kinopremiéry, uvedení v online prostoru a reprízy v TV – přičemž časová okna mezi těmito platformami budou zkrácena na nezbytné minimum.

Edisonline má však i aktuální ekonomický a partnerský rozměr: „Měsíc po uzavření kin nabízíme kulturní komunitě reálnou finanční pomoc. Stát samozřejmě před tímto problémem nesmí zavřít oči, ale musíme si umět pomoci i sami. Proto 155 Kč, které divák za měsíc užívání Edisonline zaplatí, rozdělíme mezi producenty, distributory a poskytovatele platformy. 20 % z této částky pak chceme využít jako podporu kulturním prostorům zasažených karanténou a krizí. Proto je dostane buď zprostředkovatel prodeje služby, ať už jím je kino, filmový magazín, škola, divadlo, galerie či festival nebo i samotný divák, který si službu zakoupil napřímo a může tak těchto 20 % z ceny předplatného své oblíbené instituci věnovat. Idea tohoto mikrosponzoringu je pozvat všechny do filmového prostoru solidarity pro 21. století,“ komentuje Ivan Hronec možnost partnerství a okamžité finanční pomoci českému kulturnímu prostoru.  

Přihlášení a používání služby Edison online

Technickou podporu Edisonline zabezpečuje brněnská firma Sledovanitv.cz.

Společnost Film Europe je ale přesvědčena, že kino a kolektivní divácký zážitek jsou stále nenahraditelné. VOD služba Edisonline bude tak především plnohodnotným doplňkem Edison Filmhubu a podpoří nejen jeho aktivity v online prostoru, ale i po znovuotevření prostoru.

www.edisonline.cz

-red-
zdroj: Film Europe
foto/video: Film Europe, Totalfilm Media © 2020

%d blogerům se to líbí: