Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Nejvyšší pocta bude mít premiéru online, Jákl dá výtěžek na charitu (trailer)

Americké válečné drama Nejvyšší pocta (The Last Full Measure) bude mít online premiéru na portálu www.vasekino.cz. Rozhodl se jej tam uvést Petr Jákl, který je jedním z producentů filmu. Jákl tak podpoří nejen kina v současné nepříznivé situaci, ale také neziskovou organizaci, kam věnuje výdělek ze streamu svého producentského počinu. Nejvyšší poctu natočil režisér Todd Robinson a jednu z hlavních rolí v něm vytvořil i Samuel L. Jackson

Na velká plátna českých kin snímek momentálně nedorazí, a tak se Petr Jákl rozhodl jej představit divákům přes portál www.vasekino.cz, který zprovoznila Asociace provozovatelů kin. Portál pomáhá překonat kinům těžké období a zároveň zprostředkovává divákům sledování filmů bez reklam a ve vysoké kvalitě, stejně jako v kině. Do projektu se zapojilo přes 80 jednosálových kin z celé republiky a prodej lístků probíhá on-line přes prodejní systémy jednotlivých kin. Divák tak má možnost podpořit svého oblíbeného provozovatele v této těžké době vstupným na virtuální projekci ve výši 70 Kč. Snímek Nejvyšší pocta mohou diváci vidět premiérově ve čtvrtek 16. 4. od 20:00 a v sobotu 18. 4. také od 20:00.

Nejvyšší pocta (foto: Bioscop)

„Mrzí mě, že film nemůže být uveden v kinech, ale na druhou stranu projekt Vaše kino je natolik zajímavý, že jsme se rozhodli Nejvyšší poctu odpremiérovat takto. My jsme se nakonec rozhodli podpořit kina právě v této chvíli a spolu s nimi i neziskový sektor, takže celý zisk filmu ze streamingu, což bude přibližně polovina vstupného, půjde na dobrou věc. On totiž i film Nejvyšší pocta je o tom, že si lidé pomáhají a díky tomu to někam dotáhnou. My se s tím plně ztotožňujeme, pokračujeme v duchu této myšlenky, a doufáme, že se připojí i spousta diváků,“ vysvětlil producent.

Petr Jákl zisk z takto prodaných vstupenek věnuje Terapeutickému centru Modré dveře, které bylo vyhlášena neziskovou organizací roku 2018. Poskytují krizovou pomoc jako první záchytný bod pro děti i dospělé v krizi a následně se jim věnuje v rámci psychoterapie, jak individuální, tak rodinné.Snímek Nejvyšší pocta je v zahraničí hodnocen velmi kladně. „Nikdy jsem si neuměl představit, že bych mohl produkovat film s takovou hvězdou, jako je Samuel L. Jackson. Byl pro mě vždycky jedním z těch nej! A k tomu držitelé Oscarů jako Christopher Plummer, William Hurt, třikrát nominovaný Ed Harris nebo Sebastian Stan, který hrál ve filmu Captain America… A byl to taky poslední film Petera Fondy! Nejvyšší pocta se připravovala přes dvacet let, takže jsem rád, že se to dalo dokupy. A myslím si, že se film opravdu povedl,“ svěřil se Jákl.

Petr Jákl s Benem Fosterem na place filmu Jan Žižka (foto: S. Honzík)

Válečné drama Nejvyšší pocta, inspirované skutečnou událostí, napsal a režíroval Todd Robinson. Do hlavních rolí získal hvězdné herecké obsazení: Sebastian Stan (Avengers), Christopher Plummer (Na nože), William Hurt (Avengers), Ed Harris (Gone, Baby, Gone), Samuel L. Jackson (Zabiják & Bodyguard), Peter Fonda (Bezstarostná jízda) a další.

Nejvyšší pocta

V roce 1966 se poblíž Saigonu odehrála jedna z nejkrvavějších bitev vietnamské války. Během záchranné mise 11. dubna se jednadvacetiletý medik přezdívaný Pits rozhodl dobrovolně opustit relativní bezpečí záchranného vrtulníku, aby pomohl vojákům na zemi. S neobyčejnou odvahou a odhodláním osobně zachránil a dopravil do bezpečí více než 60 mužů 1. pěší divize americké armády. Poté, co mu bylo nařízeno využít místo v posledním vrtulníku, odmítl a zůstal se zbytkem armády uprostřed těžké palby.
O 32 let později dostane ambiciózní byrokrat z Pentagonu Scott Huffman na starost dokončení posudku, který má rozhodnout, zda údajné hrdinské činy vojáka Pitsenbargera zaslouží nejvyšší ocenění za statečnost – Medaili cti. Huffman sbírá svědectví armádních veteránů, kteří byli přímými účastníky bitvy. Během jeho vyšetřování vyplouvají na povrch závažné utajované skutečnosti, jejichž zveřejnění může Scotta stát víc než jen kariéru…

Hudbu k filmu skládal hudební skladatel Philip Klein, který je i autorem hudby k Jáklovu Janu Žižkovi. „Tak jsme se vlastně potkali. Nadchlo mě, jak emotivní hudbu složil pro Nejvyšší poctu a řekl jsem si, že by to byl skvělý skladatel i pro Žižku. Momentálně na hudbě k filmu Jan Žižka pracujeme a moc si to užíváme. Mimochodem hudba k filmu Nejvyšší pocta byla nahrávána taky v Praze,“ dodal Jákl.

-red-
foto/video: Bioscop © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast