Překladatelé – svižná krimi v duchu Agathy Christie má online premiéru

Na VOD službě Aerovod.cz je ode dneška k vidění další snímek, se kterým se původně počítalo do běžné kinodistribuce. Francouzský krimi thriller Překladatelé byl poprvé českým divákům představen na loňském Festivalu francouzských filmů. Devět překladatelů se nechá zavřít do luxusního bunkru, aby zde pracovali na cizojazyčných verzích přísně tajného rukopisu. Skvělá zakázka se ale brzy stává noční můrou. Na internet unikne prvních deset stránek očekávaného bestselleru a neznámý vyděrač vyhrožuje zveřejněním dalších kapitol. V bunkru roste napětí a vydavatel je ochoten udělat cokoliv, aby zrádce odhalil. Skvěle obsazený thriller plný zvratů evokuje záhady Agathy Christie v moderním kabátu. 

Jedná se o film, který mimo jiné skvěle vypadá. Plátno mu tedy sluší, ale v současných podmínkách je pro nás vzrušující experimentovat s novým distribučním modelem, kdy divákům snímky představujeme v online prostředí dříve než v kině. Jsem přesvědčen, že Překladatelům se bude dařit velice dobře, je to totiž přesně ten typ obsahu, který diváci doma rádi vyhledávají,“ říká ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.Hlavních rolí napínavého snímku se chopila plejáda hvězd evropského filmu: „Bond girl“ Olga Kurylenko, Lambert Wilson známý například z filmu série The Matrix, italská hvězda Riccardo Scamarcio či držitelka mnoha dánských filmových cen Sidse Babett Knudsen a další.

Příští týden Aerofilms chystá další online premiéru. Tentokrát půjde o rumunský krimi thriller Kanáři. Detektivní thriller režiséra Cornelia Porumboiuase odehrává na Kanárských ostrovech, kde se policejní inspektor musí za pomoci krásné ženy naučit kódovanou pískanou řeč, aby vysvobodil z vězení drogového mafiána a získal tak balík peněz. Film bude mít oficiální online premiéru 5. května ve 20:30 v rámci projektu Moje kino Live a následně 7. května bude divákům legálně k dispozici na Aerovodu.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2020