Nepřehlédněte

V létě budou v kinech úspěšné divadelní počiny inscenované jako film

Viktor Tauš stojí za produkcí nového divadelně-filmového letního projektu, určeného speciálně pro letní programy kin. Projekt Filmů naživo nabídne pět různých představení inscenovaných mimo divadla, v exteriérech, které dodávají obsahu známých divadelních her nový kontext, inspirují herecký projev a rozvíjí či dokonce proměňují samotné téma.

Amerikánka – Tereza Ramba a Eliška Křenková

Každý Film Naživo je natáčený v jediném živoucím záběru, který autorsky vstupuje do intimního prostoru herců nebo se naopak zaměřuje na svět kolem nich. Jako první diváky potěší La Putyka s představením Kaleidoscope. V programu je ale i populární Amerikánka a další atraktivní tituly. To vše “naživo” v reálném čase – herci hrají, kamera snímá, divák v kině se dívá. Všichni sdílí příběhy vyprávěné Filmem Naživo.

La Putyka: Kaleidoscope

„Ve spolupráci s distributorem CinemArt a vybranými divadelními soubory vytvoříme pro přicházející léto pět filmů, které budou živě natáčeny a vysílány do kin napříč Českou republikou. Inspirací nám je série živých filmů Amerikánka v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou, kterou jsme takto natáčeli a streamovali v čase nouzového stavu. V létě zrušených festivalů a paralyzované kinodistribuce je Film Naživo manifestem schopnosti vyprávět příběhy v souladu s životní realitou našeho světa a světa našich diváků.“ říká k projektu jeho autor Viktor Tauš.

Přehled inscenovaných filmů naživo (začátky vždy ve 21:00)
18. 7. 2020 La Putyka: Kaleidoscope
31. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem
8. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka
29. 8. 2020 Vosto5: Pérák
12. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent

Amerikánka, postava, které vdechlo život stejnojmenné divadelní představení, zve do kina: Ahoj, já jsem Amerikánka. Postava z filmu naživo. Že nevíte, co jsou to filmy naživo? Divák v kině vidí to, co se v přímém přenosu odehrává někde v terénu, třeba v lese, kdy herci hrají a kamera je zabírá třeba i dost zblízka. A když se herec přeřekne, uvidí to i diváci… Když upadne kameraman, uvidí to diváci… A když začne pršet, herci zmoknou! Je to prostě něco, co jste ještě neviděli, ale měli byste. Přijďte do kina, protože nikdy jindy to už neuvidíte. Neopakovatelnost. Filmová vizualita. Hustý.“
-red-
foto/video: CinemArt, Heaven´s Gate © 2020

%d blogerům se to líbí: