Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

V létě budou v kinech úspěšné divadelní počiny inscenované jako film

Viktor Tauš stojí za produkcí nového divadelně-filmového letního projektu, určeného speciálně pro letní programy kin. Projekt Filmů naživo nabídne pět různých představení inscenovaných mimo divadla, v exteriérech, které dodávají obsahu známých divadelních her nový kontext, inspirují herecký projev a rozvíjí či dokonce proměňují samotné téma.

Amerikánka – Tereza Ramba a Eliška Křenková

Každý Film Naživo je natáčený v jediném živoucím záběru, který autorsky vstupuje do intimního prostoru herců nebo se naopak zaměřuje na svět kolem nich. Jako první diváky potěší La Putyka s představením Kaleidoscope. V programu je ale i populární Amerikánka a další atraktivní tituly. To vše “naživo” v reálném čase – herci hrají, kamera snímá, divák v kině se dívá. Všichni sdílí příběhy vyprávěné Filmem Naživo.

La Putyka: Kaleidoscope

„Ve spolupráci s distributorem CinemArt a vybranými divadelními soubory vytvoříme pro přicházející léto pět filmů, které budou živě natáčeny a vysílány do kin napříč Českou republikou. Inspirací nám je série živých filmů Amerikánka v hlavních rolích s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou, kterou jsme takto natáčeli a streamovali v čase nouzového stavu. V létě zrušených festivalů a paralyzované kinodistribuce je Film Naživo manifestem schopnosti vyprávět příběhy v souladu s životní realitou našeho světa a světa našich diváků.“ říká k projektu jeho autor Viktor Tauš.

Přehled inscenovaných filmů naživo (začátky vždy ve 21:00)
18. 7. 2020 La Putyka: Kaleidoscope
31. 7. 2020 Losers Cirque Company: Vzduchem
8. 8. 2020 Heaven’s Gate: Amerikánka
29. 8. 2020 Vosto5: Pérák
12. 9. 2020 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent

Amerikánka, postava, které vdechlo život stejnojmenné divadelní představení, zve do kina: Ahoj, já jsem Amerikánka. Postava z filmu naživo. Že nevíte, co jsou to filmy naživo? Divák v kině vidí to, co se v přímém přenosu odehrává někde v terénu, třeba v lese, kdy herci hrají a kamera je zabírá třeba i dost zblízka. A když se herec přeřekne, uvidí to i diváci… Když upadne kameraman, uvidí to diváci… A když začne pršet, herci zmoknou! Je to prostě něco, co jste ještě neviděli, ale měli byste. Přijďte do kina, protože nikdy jindy to už neuvidíte. Neopakovatelnost. Filmová vizualita. Hustý.“
-red-
foto/video: CinemArt, Heaven´s Gate © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast