Prvok, Šampón, Tečka a Karel vejdou do kin na Štědrý den (teaser)

Letos na Štědrý den vstoupí do kin filmová adaptace knižního hitu Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Film ponese stejný název a jako režisér ho natočil sám autor předlohy Patrik Hartl. K filmové podobě napsal i scénář a připravil oproti románu několik změn. Milovníky knihy tak čeká i pár překvapení. První zveřejněné záběry představují hlavní hrdiny na samém počátku příběhu, kdy se rozhodnou splnit bláznivý úkol – svléknout se na veřejnosti do naha. 

V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponese tvář Martina Hofmanna. Jejich ženské protějšky hrají Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová nebo Bára Poláková.

„Film bude o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Láká mě filmové vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů, přibližuje svůj snímek Patrik Hartl.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (foto: Bontonfilm)

Hartl svůj film připravoval téměř dva roky, samotné natáčení probíhalo na podzim loňského roku. Několik měsíců před premiérou má filmový Prvok hotovou podobu a střih a probíhají dokončovací práce. „Já měl před natáčením jeden takový osobní cíl, a tím bylo mít z tohohle filmu radost. A teď ji mám. Střih je hotový, v současné době ještě film různě drobně čančáme. Ladíme barvy, triky, minulý týden se do filmu nahrávala hudba Marka Doubravy. Ta moje radost s každou novou vrstvou dokončovacích prací ještě roste,“ říká Hartl. „Jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka. Na reakce diváků se těším jak malej kluk.“

Patrik Hartl

Producenty filmu je Bontonfilm Studios a love.FRAME, koproducentem je Europeana Production, Česká televize a Bourdon.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2020