Nepřehlédněte

Film o Karlu Gottovi má finální trailer (video)

“Tak na tohle já bych do kina určitě nešel,” říká s humorem sobě vlastním na konci traileru filmu KAREL sám legendární zpěvák. Troufáme si tvrdit, že svými fanoušky vyslyšen určitě nebude a dokument Olgy Malířové Špátové v kinech úspěšný bude. Snímek slibuje ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta, zpěvák se v něm společně s režisérkou vydává po stopách svého života. Po úspěšném teaseru byl představen finální trailer filmu.

Karel Gott se ve filmu setkává s lidmi, kteří sehráli v jeho životě důležitou úlohu, a vrací se na místa, jež v něm zanechala výraznou stopu. Jedním z takových míst je i konzervatoř, kde čeká jedno z mnoha překvapení – zjištění, že si kdysi vysloužil dvojku z chování a čtyřku z píle.

Karel Gott a kameraman Jan Malíř

Film Karel odhaluje Gottův rodinný život, jeho nadhled a humor, nevyhýbá se ale ani boji s nemocí. “S podporou obětavé lásky své ženy Ivanky zápasil s nemocí statečně. Jsem vděčná, že jsem s ním mohla strávit celý rok života ve chvílích šťastných a dojemných, ale i nelehkých,” dodává režisérka.

Film Karel vstoupí do českých kin 15. října 2020. Diváci ho ale budou moci vidět v předpremiéře na letošním Febiofestu (18. – 25. září). Festival si film vybral jako zahajovací snímek.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2020