Nepřehlédněte

Očekávané sci-fi Duna se představuje v prvním nabušeném traileru (video)

Očekávané sci-fi Duna od šikovného žánrového režiséra Denise Villeneuva se představuje v prvním nabušeném traileru. Pokud se nic nezmění (klepeme na dřevo), jeden z nejočekávanějších letošních snímků, který v případě příznivých tržeb a zájmu diváků nakopne celou novou sérii, by měl do kin vstoupit 17. prosince.

Knižní předloha Franka Herberta z 60. let se již dočkala filmového zpracování v roce 1984 pod režijní taktovkou legendárního Davida Lynche, ne všichni fanoušci ovšem byli s jeho adaptací sci-fi etalonu o pouštní planetě, teleportaci a obrovských písečných červech spokojení. Později roku 2000 se dočkali ještě televizního seriálu, který se dočkal tří sérií a částečně se natáčel v pražském Barrandově.

Duna (foto: WB)

Angažmá Villeneuva vzbuzuje velká očekávání a naděje, málokterý režisér současného Hollywoodu má totiž tak slibně nakopnutou kariéru a v životopise tolik atmosférických, audiovizuálně vypiplaných pecek (Zmizení, první Sicario, Příchozí, Blade Runner 1949). Našlapané pak je i obsazení, diváci se mohou těšit na řadu hvězd, jako je Timothée Chalamet v hlavní roli, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem, Dave Bautista, Stellan Skarsgård nebo Jason Momoa.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Entert., Warner Brothers © 2020