Nepřehlédněte

Ve Zlíně sázeli stromy a dražili filmové klapky (video)

V neděli na Zlín Film Festivalu proběhla tradiční charitativní dražba filmových klapek, které pro festival vytváří renomovaní výtvarníci i další známé osobnosti. Své majitele našlo všech 132 umělecky ztvárněných klapek, celkový výnos z jejich prodeje pak dosáhl částky 2.649.000 Kč. Financemi získanými z letošní dražby Nadační fond FILMTALENT podpoří vybrané projekty studentů a mladých tvůrců.
V pondělí dopoledne pak mladí herci Josef Trojan, Tomáš Dalecký a Tomáš Mrvík sázely s prezidentem festivalu Čestmírem Vančurou stromy. Jedná se o tradiční akci, která je spojená s hvězdami každoročního výběru mladých hereckých hvězd Young Stars. 

Josef Trojan letos na festivalu uvádí film Abstinent. Tomáš Dalecký a Tomáš Mrvík přijeli s filmovou novinkou Smečka, která se také ve Zlíně natáčela.
Trojan, Dalík a Mrvík při sázení stromů navázali na loňské zahraniční předchůdkyně Jordanne Jones z Irska a Eleanor Worthington-Cox z Velké Británie.

Tradice dražby filmových klapek trvá ve Zlíně už 23 let. Financemi získanými z letošní dražby zítra Nadační fond FILMTALENT podpoří vybrané projekty studentů a mladých tvůrců. Do té letošní se zapojilo 132 výtvarníků, mezi nimi třeba Kristian Kodet, Ludmila Zemanová, Jaroslav Němeček či Kateřina Miler. Největší zájem byl nakonec mezi účastníky právě o klapky Jaroslava Němečka „S námi do pohádky“, Kristiana Kodeta „Andělé“ a Josefa Velčovského „Kapitán Nemo objevující ostrovy věčného panenství“.

I přes současnou situaci byl mezi dražiteli o klapky zájem, což pro nás bylo příjemné zjištění, podotkla Kateřina Martykánová, mluvčí Zlín Film Festivalu. „Výnos z letošní dražby je jen o pět tisíc nižší, než je loňský rekord. Je vidět, že akce má tradici a své trvalé příznivce.“

-red-
foto/video: Totalfilm.cz