23. Festival francouzského filmu zveřejnil program

23. Festival francouzského filmu se letos koná od 19. do 25. listopadu. Přestože situace nepřeje kulturním akcím, oblíbeného festivalu se přeci jen dočkáme. Filmy se budou promítat online na portálu Dafilms.cz. Diváci se mohou těšit na sedm exkluzivních francouzských filmů během sedmi festivalových večerů a na bonusový program během celého trvání festivalu.

Aznavour a jeho svět

Projekce se budou konat denně ve 20:30 a vstupné bude stát 99 korun. Festival zahájí speciální uvedení dokumentárního snímku Aznavour a jeho svět, který přináší intimní pohled do života jednoho z největších francouzských šansoniérů. Režisér Marc di Domenico zpracoval v úzké spolupráci s Charlesem Aznavourem jeho obrovský filmový archív, který je svědectvím nejen Aznavourovy kariéry, ale i celé jedné epochy. Dokument provází hlas Romaina Durise.

V rámci tradiční spolupráce s českými distributory nabídne Festival francouzského filmu rovněž dvě distribuční novinky. Na programu je poetická letní komedie Guillauma Braca Na palubu!, která získala cenu FIPRESCI na letošním Berlinale.
Festival uvede rovněž v předpremiéře portrét francouzské provazochodkyně Tatiany Mosio- Bongongy Provazochodkyně nad Prahou. Čeští režiséři Václav Flegl a Jakub Voves v něm zachytili nejen riskantní vzdušný přechod na laně od právnické fakulty na Letnou v rámci loňského zahájení festivalu Letní Letná, ale především osobnost této výjimečné akrobatky a výrazné osobnosti francouzského nového cirkusu.

19/11 Aznavour by Charles – Aznavour a jeho svět (režie: Marc di Domenico)
20/11 Na palubu! (režie:  Guillaume Brac)
21/11 Žena (režie: Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova)
22/11 Léto 85 (režie: François Ozon)
23/11 Provazochodkyně nad Prahou (režie: Václav Flegl, Jakub Voves)
24/11 Dospělí v místnosti (režie: Costa-Gavras)
25/11 Jean-Luc Godard 90 let: Obávaný (režie: Michel Hazanavicius)

Filmy přístupné celou dobu festivalu neomezeně:
Pocta: Artemio Benki – Sólo (r. Artemio Benki) snížené vstupné 59 CZK
Večer krátkých filmů (zdarma)

-red-
foto/video: Festival francouzského filmu, Artcam, Aerofilms © 2020