Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NECHCE SE VÁM ČÍST? RECENZI NA FURIOSU SI MŮŽETE POSLECHNOUT V RÁMCI NAŠEHO PODCASTU ZDE.

Štáfek a Kozub společně v komedii Shoky & Morthy: Poslední velká akce (teaser)

Co vše je ochoten udělat youtuber, když chce, aby ho lidé brali vážně? Připravit velkou akci a natočit o ní film. Producenti seriálu #martyisdead z Bionautu ve spojení s mladou producentskou společností Snake Catcher přicházejí s první ukázkou z nového celovečerního filmu o dvou kamarádech youtuberech. Štěpán Kozub jako Šimon alias Shoky a Jakub Štáfek jako Martin alias Morthy jsou dva floutci, jejichž skomírající youtuberskou kariéru osudově změní nehoda na 168. kilometru dálnice D1, na místě přezdívaném Devět křížů. Komedii o honbě za sledovaností, natáčení videí na hraně i opožděném dospívání právě dotočil režisér Andy Fehu. Pojmenoval ji Shoky & Morthy: Poslední velká akce


„Komediální žánr mi nikdy nebyl cizí, avšak tentokrát je v příběhu mnohem víc legrace než kdy dřív. Chemie mezi Jakubem Štáfkem a Šťepánem Kozubem je doslova podmaňující a nemohu se na jejich výkon před kamerou vynadívat,“ říká režisér Andy Fehu.

Ne náhodou byli do hlavních rolí obsazeni zkušení herci a improvizátoři Štěpán Kozub a Jakub Štáfek, kteří se podle tvůrců skvěle doplňují, a naplňují tak tvůrci zamýšlený žánr tzv. buddy komedie. Dva provokatéři a milovníci výzev, jimž svět sociálních sítí není cizí, mají sami na svých účtech desetitisíce followerů.
Čtyřiadvacetiletý úspěšný herec Štěpán Kozub, současně umělecký šéf ostravského Divadla Mír, je známý ze seriálů Případy 1. oddělení čí Místo zločinu Ostrava. Proslavila ho i improvizační divadelní show Tři tygři, která se záhy stala hitem sociálních sítí, či internetové seriály sKORO NA mizině a Lajna.
Talentovaný třicetiletý herec Jakub Štáfek z Prahy, mj. scenárista, režisér a bojovník smíšených bojových umění MMA, se proslavil díky roli Matěje Jordána v seriálu Ulice či jako fotbalista Julius „Lavi“ Lavický v internetovém seriálu Vyšehrad.

Shoky a Morthy: Poslední akce

V hlavních ženských rolích Kozubovi se Štáfkem sekundují neokoukané herecké tváře se zkušenostmi z prestižních hereckých akademií v New Yorku a Dublinu, herečky Andrea Daňková a Martina Babišová. Nečekaně v tomto projektu najdeme v komické roli  režiséra Tomáše Magnuska, nechybí ani Leoš Noha, Roman Štolpa či Roman Skamene.

Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho ale jejich dětinské pranky přestávají bavit a je tu i jeho nová přítelkyně, ambiciózní influencerka Sára. Když navíc jejich kontroverzní video s přepadením večerky sklidí na sítích kritiku, vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce a jejich kanál přestane vydělávat, chtějí se kluci definitivně rozejít. Jedinou šancí, jak si napravit pošramocenou youtuberskou reputaci, je ďábelský plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a obstarožní youtuber Radomil se vydávají na divokou jízdu vstříc záhadnému motorestu Devět křížů.

Režisér Andy Fehu a kameraman Jakub Ševčík jsou zároveň producenty projektu

Režisér filmu Shoky & Morthy: Poslední velká akce a majitel osobitého autorského rukopisu Andy Fehu získal za svou režijní prvotinu Nenasytná Tiffany nominaci na Cenu filmové kritiky. Režíroval seriálový thriller Pěstírna, spolupracoval na seriálech Dáma a Král, Autobazar Monte Karlo nebo Štafl. Scénář společně s Andym Fehu napsal Ondřej Kopřiva, spoluautor oceňovaného webseriálu Semestr.

Pod současnou komedií Shoky & Morthy: Poslední velká akce z dílny renomované společnosti Bionaut (#martyisdead, Svět pod hlavou, Mamon či Pouta) jsou jako producenti podepsaní Vratislav Šlajer a Jakub Košťál, v roli producentů jsou i režisér Andy Fehu a kameraman snímku Jakub Ševčík.
Snímek byl několik týdnů znám pod pracovním názvem Krvavá nevěsta.
Distributorem je společnost Falcon, premiéra se chystá na léto 2021.

-red-
zdroj: M. Reková, K. Mixová
foto/video: Falcon, Totalfilm.cz © 2020

Jakub Štáfek se příští rok v dubnu objeví v kinech v další komedii. Půjde o očekávané filmové zpracování seriálového Vyšehradu.

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast