Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Začíná náhrada za Das Filmfest, nabídne nejnovější premiéru Petzoldova filmu

#FilmDE představí na platformě Edisonline.cz od 10. do 12. prosince mimořádnou kolekci tří desítek německých filmů. Online přehlídka, která je letošní „náplastí“ za tradiční filmový festival Das Filmfest, zrušený kvůli pandemii koronaviru, nabídne mimo jiné českou premiéru filmu Christiana Petzolda Undine.

#FilmDE zve na hrané i dokumentární filmy, komedie, dramata, kriminálky i lovestory, slavné režiséry i mimořádné herecké osobnosti. V exkluzivní premiéře uvede nejnovější snímek Christiana Petzolda Undineinterpretaci mýtu o vodní víle, která si z letošního Berlinale odnesla hned dvě ocenění. Divácký úspěch slibuje i snímek Láska mezi regály. Jde o romanci z místa, kde není vidět nebe – z tenat supermarketu, v němž se řidič vysokozdvižného vozíku Christian zamiluje do okouzlující Marion z oddělení sladkostí. V hlavní roli se stejně jako v Undine objeví Franz Rogowski, momentálně jeden z nejobsazovanějších německých herců.

V německém originále si budou moci fanoušci režiséra Bory Dağtekina (Fakjů pane učiteliTurecky snadno a rychle) užít Téměř dokonalá tajemství, další premiérou je snímek Všechna moje láska Edwarda Bergena. Zatímco první zmíněný ukazuje, co se stane, když se páry a přátelé po pár sklenkách rozhodnou vzájemně sdílet své smsky a telefonní hovory, drama Všechna moje láska nahlíží hluboko do vztahu tří sourozenců, na které dopadá krize středního věku. V jedné z hlavních rolí se představí Lars Eidinger.

Všechny zmíněné snímky budou uvedeny na festivalové platformě www.edisonline.cz v reálných časech ve virtuálním kinosále. „Nadto uvedeme na VOD platformě Edisonline další více než dvě desítky filmů z německé produkce,“ komentuje ředitel Film Europe Ivan Hronec. „Mezi nimi například hororové drama Fatiha Akina U Zlaté rukavice, snímek Narušitel systému, který vypráví silný příběh problémové mladé dívky, film o vztahu mezi otcem a dcerou Toni Erdmann, nebo Trafikant, film inspirovaný bestsellerem Roberta Seethalera,“ dodává.

„Podzim patří tradičně německojazyčným filmům,“ komentuje programová ředitelka Goethe-Institutu Luisa Rath. „Letošní patnáctý ročník festivalu Das Filmfest, který se měl nově odehrávat i v pražském kině Edison, jsme bohužel museli s ohledem na aktuální koronavirovou situaci zrušit. Nechtěli jsme se ale smířit s tím, že bychom dlouho budovanou tradici německojazyčných filmových projekcí přerušili, a tak jsme s partnery vytvořili krátkou, jednorázovou, ale skutečně mimořádnou online přehlídku,“ dodává Luisa Rath.

Vstupenky jsou k dostání na www.edisonline.cz. Vstupenky budou k nalezení v sekci „Obchod“. Cena vstupenky na jeden den 100 Kč, všechny tři dny 250 Kč. Navíc ke vstupence na jeden den do virtuálního kinosálu získáte bonusový přístup do Edisonline.cz s 300 filmy na 14 dní zdarma. Ke vstupence na tři dny pak dokonce bonusový přístup do Edisonline.cz na 30 dní.

-red-
zdroj: K. Soukupová
foto/video: Film Europe, Bontonfilm, Totalfilm © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast