Nepřehlédněte

Total Week #5/2021 (nejzajímavější novinky uplynulého týdne)

Dnešní Total Week je plný návratů, seriálových spin-offů a hlavně příšer. Níže můžete absorbovat koktejl Toma Cruise, J. K. Rowling, Roberta Rodrigueze nebo J. J. Abramse.

Tom Cruise na place Mission Impossible 7

Anti-covidoví roboti na place M:I 7

Nedávno jsme v Total Weeku psali o tom, jak Tom Cruise seřval členy štábu Mission: Impossible 7 kvůli nedodržování covidových opatření. Vzhledem k tomu, že jako producent do filmu Tom zainvestoval několik milionů dolarů a v sázce jsou i pracovní místa pro několik stovek lidí ze štábu, se mu vůbec nedivíme.

Britský plátek The Sun nyní přispěchal s informací, že dalším excesům na place nyní brání hroziví anti-covidoví roboti. Je to samozřejmě blbost a my jsme zvědaví, s čím bulvár přijde příští rok, až se Cruise vystřelí na natáčení do vesmíru.

J. K. Rowling (foto: archiv)

Čáry, kouzla, seriály

Jak jsme předjímali minulý týden v novince o obsazení „manažera pro Potterovky“ studiem Warner Bros., čeká nás nálož nového kouzelnického obsahu. Tak trochu po vzoru Disney+ a jejich minisérií ze světa MCU a Star Wars se rozběhly práce na novém seriálu ze světa J. K. Rowlingové. Zatím nevíme nic o ději ani chronologii, doufáme ale v méně zmatečný a zábavnější děj, než jakého jsme se dočkali v posledních Fantastických zvířatech.

Spy Kids hlásí návrat

Robert Rodriguez je talentovaný béčkař, který nedávno zazářil díky návratu Boby Fetta v seriálu Mandalorian. U seriálů o Star Wars by měl ještě chvíli zůstat, zároveň by se však vrátí i k jedné ze svých starších látek. Filmař, který neváhal krvavé žánrovky kombinovat s infantilními blbinami pro své děti, by měl údajně natočit nové Spy Kids. Alexa Vega, Daryl Sabara, Antonio Banderas a Carla Gugino se asi nevrátí, série by se měla dočkat rebootu.

Godzilla (foto: WB)

MonsterVerse míří do televize

Kong si v březnu dá po hubě s Godzillou, série MonsterVerse z produkce Legendary se zároveň dočká anime seriálu o jeho domovském Ostrově lebek a skupině trosečníků bojujících proti tamní nehostinné fauně a floře. Skull Island poběží exkluzivně na Netflixu, který crossover Godzilla vs. Kong neúspěšně zkoušel před pár měsíci od Universalu odkoupit.

Cloverfield 2… nebo 4?

Monstra z Konga nejsou jedinými přerostlými potvorami, které se vrátí před kamery. Povedená found-footage pecka Cloverfield o mimozemském mostru se dočkala dvou pokračování , které na jeho manhattanským řádění navazovala skutečně jen velmi volně. J. J. Abrams se nyní po 13 letech vrací jako producent a na příběh prvního dílu, který zaujal svým geniálně dávkovaným, tajuplným marketingem, plánuje přímo navázat. Těšíme se.

Lupič gentleman dostane druhou sérii

Francouzský seriál Lupin o charismatickém lupiči s tváří Omara Sy hlásí slušný hlas u kritiků i diváků, dočkáme se díky tomu i druhé série. Netflix tak dost možná sedí na dalším evropském hitu, jako byl třeba španělský Money Heist. Pokračování fajn detektivky navazující na klasické příběhy o Arsenu Lupinovi by mělo dorazit možná už v létě.

čtěte také: Lupin – recenze

připravil: Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: CinemArt, Netflix, archiv © 2020

%d blogerům se to líbí: