Nepřehlédněte

Večírek: Komedie Michala Suchánka je hotová, čeká na otevření kin (video)

Během loňského léta natočil herec Michal Suchánek svůj režijní debut Večírek. Díky současné situaci si navíc mohl dovolit strávit na jeho střihu a postprodukčních pracích dostatek času tak, aby byl s filmem spokojen. Komedie o setkání bývalých spolužáků, které ztvárnili například Jiří Langmajer, Tatiana Dyková, Marek Taclík nebo Karel Roden, tak čeká už jen na otevření kin.

Sraz bývalých spolužáků přináší vždy řadu zajímavých situací, které se už před lety Michal Suchánek rozhodl sepsat do scénáře divadelní hry. Nyní na jejím základu vystavěl filmový scénář a pasoval se do role režiséra celovečerního filmu. Během léta snímek Večírek natočil, na podzim sestříhal, a letos by jej rád dovedl do kin.

Na večírku se postupně scházejí bývalí spolužáci. Toto setkání by se pravděpodobně neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek, jenže místo dalšího spolužáka zazvoní u dveří podomní prodavač a přinese nečekanou zprávu o kamarádovi, který už nikdy nedorazí. Účastníci večírku se za ním společně vydávají autobusem. Během cesty se ukáže, že mluvit o skutečných pocitech je mnohem složitější, než se zdá.

„Sešla se tady mimořádně silná parta a dělali jsme na něčem, co pro nás všechny bylo mimořádně zajímavé a zároveň nové. Takže by to mohlo být zajímavé a nové i pro diváky v kinech,“ řekl Jiří Langmajer, představitel Jiřího Hrda, v jehož novém domě se odehrává onen večírek zmíněný v názvu filmu.

Večírek – Tatiana Dyková a Jiří Langmajer

Manželku Jiřího Langmajera a zároveň jeho bývalou spolužačku si zahrála Tatiana Dyková. „Ti dva spolu žijí už velmi velmi dlouho a já jako Hrdová se snažím s tím vztahem něco udělat. Jenže Hrd to cítí trochu jinak. Takže to vezme do svých rukou a to, co se děje potom, je dost napínavé,“ vysvětlila Dyková s tím, že návštěva bývalých spolužáků se zvrhne v absurdní situace. „Každopádně večírky jsou vždycky zábavná věc. Já je miluju a myslím si, že nás takových bude víc. Tím pádem máme s diváky v kinech společné téma. A navíc v tomhle filmu hrají opravdu super herci,“ pozvala herečka diváky do kin.

Večírek – Marek Taclík, Marián Čekovský, Karel Roden, Tatiana Dyková, Jiří Langmajer a Nela Boudová

Mezi spolužáky se objeví například i Karel Roden, Marek Taclík, Matěj Dadák, Nela Boudová či Miroslav Vladyka. Ten se k partičce přimotá jako řidič jejich autobusu. I on ve filmu vidí velký potenciál. „Jsem si jistý, že Večírek bude výborný film,“ řekl herec. „Nejlepší komedie,“ přisadil si Marek Taclík.

Večírek

Film se natáčel během srpna loňského roku v Praze a okolí. Kameramanem snímku je Milan Chadima (Hostel, Sněženky a machři po 25 letech, Klauni), za hudbou stojí Jiří Burian (Kapitán DEMO, Republic of Two, Southpaw). Večírek produkují společnosti Dawson Films a One Movie, distributorem v ČR je společnost Falcon, na Slovensku společnost Continental. Premiéra filmu byla původně naplánována na listopad 2020, uveden bude nakonec pravděpodobně v průběhu roku 2021.

zdroj: G. Vágner
video: Totalfilm Media © 2021
foto: Dawson Films, Falcon © 2021

%d blogerům se to líbí: