Nepřehlédněte

Zemřela oblíbená česká herečka Hana Maciuchová

Po dlouhé nemoci zemřela výrazná a oblíbená česká herečka Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let. Maciuchová účinkovala v desítkách filmů, televizních seriálů i inscenací. Dlouhá léta působila ve Vinohradském divadle, kde ztvárnila řadu nezapomenutelných rolí. Pro divácké masy je známá zejména jako Anče z Krkonošských pohádek nebo matka z dětských komedií Lucie, postrach ulice. Ve filmu se naposledy objevila v roce 2018 ve Vejdělkově smutné komedii Tátova volha.

Hana Maciuchová ve filmu Tátova volha

Jednu z nejvýraznějších filmových kreací vytvořila ve filmu Člověk proti zkáze, kde ztvárnila manželku Karla Čapka Olgu Scheinpflugovou. Diváci si ji pamatují i z nezapomenutelné role podváděné manželky doktora Blažeje v legendárním televizním seriálu Nemocnice na kraji města.
Velmi výrazný počin znamenal pro herečku i televizní historický cyklus Hříčky o královnách.

Hana Maciuchová s Jaroslavem Satoranským v Krkonošských pohádkách

Maciuchová byla nejen kvalitní charakterní herečkou, ale oplývala i výrazným komediálním talentem. Kromě zmíněných Krkonošských pohádek jej potvrdila i v průměrném normalizačním seriálu Žena za pultem. Díky roli lahůdkové Jiřinky se řada scén tendenčního seriálu dala divácky přežít. Tragikomickou roli nesnesitelné matky si střihla v Ondříčkově generačním hitu Samotáři.

Uplatnění našla i v řadě oblíbených televizních pohádek, kde ztvárnila rozmanité role kouzelnic, královen a víl. Maciuchová byla nejen představitelkou hlavních rolí, zářila i v těch vedlejších, kde i sebemenší repliku dokázala ozvláštnit svým výrazným charismatem.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Totalfilm.cz (@totalfilm.cz)


-red-
foto: archiv

%d blogerům se to líbí: