Tomáš Vorel dokončuje Cestu domů, finále trilogie chystá do kin

Tomáš Vorel se vrátil do studia, aby v postprodukci dokončil svůj nový film Cesta Domů a připravil ho pro uvedení v kinech. Snímek navazuje na předešlé filmy Cesta z města a Cesta do lesa, udělá z nich společnou trilogii a završí osudy všech hlavních postav. Zemědělskou rodinu Papošů opět hraje Bolek Polívka a Eva Holubová, rodinu přistěhovanou z města na venkov znovu ztvární Tomáš Hanák a Barbora Nimcová, v roli revírníka Ludvy se vrátí Tomáš Vorel jr. a Lucie Šteflová jako jeho žena. Objeví se i Milan Šteindler jako vypečený předseda myslivců.

Příznivci obou předešlých filmů nebo celkové tvorby a poetiky režiséra Tomáše Vorla, jenž natočil například Pražskou pětku, Kouř, Cestu z města, Gympl nebo Vejšku, mohou film Cesta domů podpořit a přispět na dokončovací práce prostřednictvím služby Donio.

Já do toho dal všechno, talent, schopnosti i nasazení, a tak bych teď čekal taky od vás, že do toho dáte všechno. Nebo aspoň trochu, vyzývá v doprovodném videu diváky Tomáš Hanák.

Cesta domů

Podle producenta filmu Ondřeje Kulhánka z Bontonfilm Studios je potřeba dokončit poslední části barvení, zvuku a hudby. „Vedle zakončení příběhů všech postav se Tomášovi skvěle povedlo zachytit naši přírodu. Les, pole, osamělou hájovnu . . . při sledování má člověk chuť okamžitě odjet někam ven na louku. Kamery jsou ale nedokonalé a tomu, aby divák na plátně viděl opravdové barvy a slyšel opravdové zvuky přírody, tak tomu je nakonec potřeba pomoci. Tomáš to chce mít perfektní a výsledek bude to stát za to,“ věří Kulhánek.

Samotné natáčení filmu trvalo celý jeden rok od léta do léta, aby tvůrci zachytili přírodu a život na vsi ve všech ročních obdobích. „Snažili jsme se natáčet vše autenticky, čekali jsme, až uzraje pšenice, až vykvete řepka, až napadne sníh. Podařilo se nám natočit srnce v pšenici, jelena v říji, kachny nad rybníkem,“ přibližuje sám režisérStejně jako předchozí dva filmy volné trilogie, i Cesta domů vznikala v téměř nedotčené oblasti okolí Rabštejna nad Střelou. Zároveň odtud pochází i samotný scénář k filmu. „Scénář jsem dal dohromady z příběhů a historek, které jsem tady slyšel nebo sám zažil. Při psaní mi pomáhali místní sedláci, lesníci a myslivci,“ dodává Vorel.

Oba filmy Cesta z města a Cesta do lesa jsou zdarma a legálně k vidění na YouTube kanále Vorel Film, kde mají dohromady přes dva miliony zhlédnutí.

Producentem filmu je Bontonfilm Studios, koproducentem je Česká televize a innogy Česká republika. Snímek vzniká za podpory Plzeňského kraje.

-red-
zdroj: Bontonfilm © 2021