Hádek, Ferro a Kozub jedou do Španělska – padla první klapka Grand Prix

Režisér Jan Prušinovský, tvůrce filmů Okresní přebor, Kobry a Užovky nebo seriálu Most! začal v severních Čechách natáčet svůj nový film. V hlavních rolích komedie Grand Prix se objeví Kryštof Hádek, Robin Ferro a Štěpán Kozub. Ty doplní Anna Kameníková, Miroslav Donutil, Marek Daniel, Tatiana Dyková, Cyril Drozda a Eva Hacurová. Vrcholem snímku by mělo být natáčení během Velké ceny Formule 1 poblíž katalánské Barcelony. Za tímto účelem tvůrci spustili crowdfundingovou kampaň na českém portále Donio. Premiéra v tuzemských kinech je naplánována na 17. listopadu 2022.

Robin Ferro, Kryštof Hádek, Jan Prušinovský, Štěpán Kozub

“Točit komediální roadmovie v době zásadních pandemických restrikcí není úplně jednoduché, zvláště pak když už za sebou máte tisíce kilometrů na evropských dálnicích a další tisíce vás ještě čekají. Projeli jsme celé Německo, Francii a Španělsko a našli skvělé lokace, na které se podívají i naši filmoví hrdinové. Čeká nás natáčení na závodním okruhu v Le Mans a jednáme o možnostech na okruhu poblíž Barcelony, na kterém se jezdí také Formule 1. A to celé je teprve začátek. Teď se to rozjíždí naplno a my pochopitelně netušíme, zda některé své plány nebudeme muset kvůli pandemické situaci přehodnotit,” říká režisér Jan Prušinovský o své nové komedii, kterou několik let připravoval podle vlastního scénáře a kterou také produkuje.

Grad Prix – Štěpán Kozub a Kryštof Hádek

Velká část filmu se bude natáčet v autentických lokacích severočeského Cvikova a jeho okolí, kde ve středu 5. května padla první klapka. Poté se tvůrci přesunou do Německa, Francie a Španělska. Dotáčky jsou plánovány na příští rok. Chceme nahlédnout do kolotoče Formule 1, což pro malou českou produkci není vůbec jednoduché. Točit letos prázdné tribuny by nám ale bylo k ničemu. Proto jsme se rozhodli, že film dotočíme příští rok, doufejme že přímo během Velké ceny Španělska. Věříme, že svět se v té době s pandemickou krizí už dostatečně vypořádá a formule se opět pojedou za divácké účasti. Je to ovšem finančně hodně náročné, a proto jsme k filmu spustili crowdfundingovou kampaň,” říká producent Ondřej Zima, který za napojení na Formuli 1 vděčí Pavlu Turkovi. Ten v seriálu působil sedmnáct let, absolvoval přes 250 Velkých cen a tvůrcům zprostředkoval klíčové kontakty.

V crowdfundingové kampani na portále Donio fanoušci doposud podpořili film koupí odměn za bezmála půl milionu korun. Vznik filmu mohou dárci nadále podpořit např.  zakoupením limitovaných uměleckých plakátů s tematikou Formule 1 z dílny Automobilist, setkáním s ambasadorem filmu a bývalým jezdcem F1 Tomášem Engem nebo režisérem Prušinovským či osobní zdravicí hlavních protagonistů přímo z cesty. Na sociálních sítích filmu Grand Prix můžete průběžně sledovat střípky z natáčení.

Kryštof Hádek ve filmu Grand Prix

V Grand Prix bude režisér Prušinovský také poprvé spolupracovat s hercem Miroslavem Donutilem. “Mirek je legenda,” říká Prušinovský a dodává: “Pro roli frustrovaného seniora se hodí perfektně.”

Producentem filmu je společnost Offside Men (Jan Prušinovský a Ondřej Zima), koproducenty Česká televize a PubRes (Zuzana Mistríková a Lubica Orechovská). Distributorem je společnost Falcon. Film podpořil Státní fond kinematografie a v českých kinech se objeví 17. listopadu 2022.

-red-
foto/video: Offside Men, Falcon
zdroj: Jakub Fürst