Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Matky dorazí do kin už na konci června, diváky lákají na nový trailer

Prvním větším českým filmem s klasickou reklamní kampaní bude nová česká komedie Matky. Ačkoliv se možná neznalým mohlo zdát, že se v pandemii filmový průmysl zastavil, není to pravda. Film Vojtěcha Moravce o čtveřici matek v nejlepších letech a peripetiích s jejich partnery i dětmi bude 24. června první opravdovou českou filmovou premiérou. V červenci pak v rychlém sledu do kin vejdou každý týden nové české filmy. Teď se ale podívejte na finální trailer příběhu  kamarádek, které ztvárnily Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková.

Ve filmu jsou čtyři hlavní hrdinky maminkami dohromady pěti dětí. Ve skutečnosti na herečky v tu dobu doma čekali čtyři vlastní potomci. Než se však přes covidové období snímek dostal do kin, věci se změnily, a Petra HřebíčkováGabrielou Marcinkovou se do premiéry postaraly o další dva přírůstky. Slovenská herečka porodila na konci března svého druhého syna Jakuba, Petru Hřebíčkovou čeká porod třetího dítěte v nejbližších týdnech. Poměrně čerstvou maminkou je i zpěvačka a herečka Berenika Kohoutová, která nazpívala ústřední song filmu s názvem Matky. Dámské obsazení filmu doplňují herečky Alena Mihulová, Zuzana Mauréry, Anna Polívková nebo Elizaveta Maximová.

To mužští hrdinové zatím počty potomků nezvyšují a do premiéry tak u herců zřejmě zůstane „všechno při starém“. V hlavních mužských rolích se ve filmu objeví Jakub Prachař, Jiří Langmajer, Štěpán Benoni, Václav Neužil a Vladimír Polívka, ve vedlejších pak například Viktor Preiss, Ondřej Pavelka, Jan Dolanský či Filip Rajmont.

Snímek Matky byl natočen loni v létě za přísných covidových opatření. Po téměř roce se tak dostává do kin snad už v mírnějším režimu. Produkuje jej společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je společnost Bontonfilm.

„Držíme palce nejen Matkám, ale i všem ostatním filmům, které se rozhodly vstoupit do kin po tak dlouhé pauze právě v tomto období. Věříme, že návštěva kina všem chybí, stejně jako nám,“ svěřila se producentka snímku Monika Schwarcz. „A mé osobní přání je, aby Matky dělaly radost a dopřály hodinu a půl odpočinku a zábavy každé mamince, která si se svými dětmi poslední rok užila se vším všudy. Jste hrdinky!“ dodala.

-red-
zdroj: G. Vágner a redakce
foto/video: Up&Up production, Totalfilm, Bontonfilm © 2021

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast