Odstartovala online část 61. Zlín Film Festivalu, v září pak bude v tradiční formě

Tradiční termín, netradiční forma. Zlín Film Festival má letos dvě části – ta jarní se odehraje převážně online a začíná právě teď, v pátek 28. května. Nabídne skvělé filmy, workshopy, besedy, koncerty a mnoho dalšího. První den bude je ve znamení celodenního živého vysílání ze studia na Filmových ateliérech s řadou zajímavých hostů. Jeho součástí bude i slavnostní zahájení celého festivalu. Novinkou je autokino, které odstartuje promítáním filmu Le Mans ´66. Festivalový program je dostupný na webu Zlín Film Festivalu od pátku 28. května do úterý 1. června, 23:59 . Tradiční forma festivalu se pak odehraje od 9. do 15. září.

Většina z programu je ke zhlédnutí zcela zdarma, vybrané tituly a pořady budou zpoplatněny symbolickou částkou 61 Kč.

Zlínský film žije aneb točíme už 85 let! – filmem napěchovaný, komponovaný audiovizuální pořad Zlín Film Festivalu s hosty, kteří o historii zlínských ateliérů hodně vědí, nebo naopak svou současnou tvorbou další kapitoly příběhu zlínského filmu píší. Celodenní stream poběží od 9:00 do 19:00 hodin. Slavnostní zahájení 61. ZFF se uskuteční v 10:00 hodin. Sledujte zde.

Živě vysílaný pořad – Zlínská film žije nabízí během dne řadu hostů

Hranice odvahy (Norsko, 2020) – dobrodružný příběh desetileté Gerdy a jejího bratra Otta, jejichž rodiče jsou za druhé světové války v norském hnutí odporu, vypráví o důvěře, neochvějné loajalitě a velké odvaze, kterou lze objevit i u těch nejmenších dětí. Oceněno Zlatým střevíčkem za nejlepší celovečerní film pro děti na 60. ZFF. Premiéra v 10:00 hodin zde.

Hranice odvahy

Život bez Sáry Amatové (Španělsko, 2019) – čistý a poetický příběh dospívání a první lásky na horkém španělském venkově. Oceněno Zlatým střevíčkem za nejlepší celovečerní film pro mládež a Cenou mládežnické poroty na 60. ZFF. Premiéra v 17:00 hodin zde.

Život bez Sáry Amatové

Zazpívej mi film I. – mimořádný večer věnovaný slavným melodiím z filmů a seriálů pro děti a mládež.  Koncertní talkshow provede moderátor Filip Teller, jeho hostem bude skladatel, klavírista, zpěvák a herec Ondřej Gregor Brzobohatý. Premiéra v 19:00 hodin zde.

V Autokině na parkovišti P5 Zoo Zlín se bude večer promítat Le Mans ´66 (2019, USA, Francie, 152 min, režie James Mangold), ve 21:30 hodin – americký sportovní film natočený na motivy osudů automobilových konstruktérů a závodníků Kena Milese a Carrolla Shelbyho. Snímek sleduje cestu týmu Shelby American k vítězství v závodě 24 hodin Le Mans z roku 1966.

Virtuální prohlídka festivalu – interaktivní virtuální prohlídka jednotlivých festivalových zón plná nečekaných překvapení a zábavy. Navštivte zde. Součástí je soutěžní kvíz o vstupenky na online projekce.

4+4 snímky reprezentující malou část soutěžní sekce studentských filmů Zlínský pes pro rok 2021. Zhlédnout zde.

Další filmy najdete na webu festivalu.

-red-
zdroj: K Martykánová
foto/video: Zlín Film Festival, Totalfilm Media © 2021