Nepřehlédněte

Pokračuje Zlín Film Festival, kromě online projekcí nabízí i doprovodný program

Online část Zlín Film Festivalu nabízí kromě velkého množství online filmových projekcí na webu festivalu také bohatou nabídku doprovodných programů. Ať už se jedná o workshopy, virtuální prohlídky nebo přímé přenosy z rozhovorů se zajímavými hosty. V neděli nabízí třeba kurz filmového herectví pro děti, v úterý třeba webinář se třemi špičkovými filmovými producenty. Kromě programu, který probíhá v online prostoru, se diváci mohou “potkat” v autokině (dnes s komedií Bábovky).

Cena TA ČR za popularizaci vědy mezi mládeží pro Národní muzeum

Festival uděluje i ceny za přínos jednotlivým odvětvím, které jsou přínosem pro mládež. V sobotu obdrželo Národní muzeum Cenu TA ČR za popularizaci vědy mezi mládeží. Dnes večer v přímém přenosu udělí organizátoři festivalu Cenu Evropské asociace pro dětský film. Všechny tyto aktivity vysílá festivalová televize ze studia zlínských filmových ateliérů na webu festivalu.

Rozhovory s významnými hosty

Online jsou k dispozici také rozhovory s významnými hosty uplynulých ročníků. Pusťte si třeba video s Georgem Mackayem, který Zlín navštívil v roce 2015. Nedávno se objevil jako hlavní hvězda válečného spektáklu 1917. Výběr z mnoha festivalových rozhovorů najdete zde.

VR výstava

Pokud jste přímo ve Zlíně, můžete si užít venkovní výstavu na náměstí Míru. Virtuální galerie nabídne ohlédnutí za uplynulým 60. ročníkem Zlín Film Festivalu. Galerie “je k vidění” na náměstí Míru ve Zlíně a poznáte ji podle velké vstupní brány s AR ikonou. Musíte si nejprve stáhnout mobilní aplikaci AR ZFF (Google Play, App Store)namířit svůj mobilní telefon na vstupní bránu s AR ikonou nebo na nosič s AR ikonou a prostřednictvím AR ZFF uvidíte to, co ostatní nevidí.

Virtuální galerie Zlín Film Festival

Filmové klapky

I letos jsou k vidění zbrusu nové filmové klapky. Až do 9. června jsou umístěny v nákupním centru Zlaté jablko, které festivaloví diváci důvěrně znají díky projekcím v tamním multikině. Klapky se samozřejmě včetně finální dražby objeví na hlavní části festivalu 9. září.

Výstava filmových klapek OC Zlaté jablko Zlín

Virtuální prohlídka

Pokud se nemůžete dočkat zářijového startu druhé části festivalu (koná se mezi 9. – 15. zářím), můžete si známá festivalová místa prohlédnout v povedené 3D prezentaci a zároveň absolvovat i festivalový kvíz. Absolvovat můžete prohlídku Kongresového centra, multiplexu Golden Apple Cinema, parku Komenského a dalších míst, která jsou s festivalem neodmyslitelně spojena.

Virtuální prohlídka festivalových míst

Workshopy pro děti

Aanimuj! Festival připravil také 10 propracovaných online workshopů, které děti provedou světem animace. Zhlédnout zde. Děti se mohou například naučit, co je camera obscura a jak s ní pracovat.

Filmy pro celou rodinu

Život jako abeceda

Těšte se na vítěze loňského ročníku festivalu – dobrodružný snímek o statečných dětech HRANICE ODVAHY nebo australskou festivalovou hitovku ŽIVOT JAKO ABECEDA, který za svého vítěze vybrala dětská porota. Za zhlédnutí jistě stojí i nevšední akční rodinný film se zásadním morálním poselstvím KLUB OŠKLIVCŮ či vtipná a dobrodružná francouzská FANTASTICKÁ VÝMĚNA, která pracuje s tématem cestování v čase. Kolekci filmů pro celou rodinu uzavírá napínavý animák SLAVNÁ INVAZE MEDVĚDŮ NA SICÍLII, která líčí vtipný i dojemný příběh z časů, kdy ještě v sicilských horách vládli medvědi…

Autokino

Na parkovišti před ZOO Zlín se v neděli večer budou promítat Bábovky. Adaptace knihy Radky Třeštíkové nabízí plejádu známých herců v režii Rudolfa Havlíka.

-red-
zdroj: K. Martykánová
foto/video: Zlín Film Festival, Totalfilm.cz © 2021

%d blogerům se to líbí: