Herečkou od šesti let – Jenovéfa Boková představuje své krátké filmy

Letošní PragueShorts Film Festival nabízí kromě tradičního programu i retrospektivní sekci krátkých filmů jedné z nejvýraznějších českých hereček. Jenovéfa Boková odstartovala svou hereckou kariéru v šesti letech. Festival nabízí i právě jeden z jejích nejrannějších filmových počinů Příušnice či poslední krátkometrážní novinku Jiří pes uprchlík, která bodovala na festivalech v roce 2019. Jenovéfa nám v následujícím podcastu představila nejen sekci 5x Jenovéfa, popovídali jsme si  třeba o tom, co obnáší být součástí tuzemské filmové akademie, co ji baví na formátu krátkého filmu nebo jakou zažila nejlepší dotočnou párty.

“Krátký film je mi blízký tím, že na malé ploše můžete odvyprávět velké příběhy. Musíte se hodně soustředit a fascinuje mě, že z toho může vzniknout něco výjimečného. Navíc ráda mimo jiné podporuju i tvůrce z FAMU,” vysvětlila Boková svoje motivy k natáčení krátkometrážních snímků.

Jiří pes uprchlík – Jenovéfa Boková a Eliška Křenková

Sekce 5× Jenovéfa v programu letošního ročníku festivalu Pragueshorts představuje pět krátkých filmů, které spojuje charisma jedné z nejvýraznějších současných českých hereček, Jenovéfy Bokové.

Všechny snímky ze sekce 5x Jenovéfa můžete zhlédnout na kviff.tv zde.

-red-
foto/audio: Totalfilm.cz, Film Servis Festival Karlovy Vary © 2021