Komedie Michala Suchánka Večírek představuje trailer

Po roce od natočení konečně přijde letos v létě do kin režijní debut herce Michala Suchánka s názvem Večírek. Komedie o setkání bývalých spolužáků představí například Karla Rodena, Jiřího Langmajera, Tatianu Dykovou nebo Marka Taclíka v trochu jiných polohách, než na jaké jsou u nich diváci zvyklí. Snímek bude mít premiéru 19. srpna.

Komedie o srazu bývalých spolužáků začíná na oslavě v rámci kolaudace domu manželské dvojice (a zároveň spolužáků) Jiřího a Zdeňky Hrdových (Jiří Langmajer a Tatiana Dyková). Na akci postupně přichází třídní kráska Nela Boudová, třídní komik Marek Taclík, neúspěšný zpěvák Marián Čekovský nebo mimořádně citlivý spolužák Karel Roden. Místo dalšího očekávaného hosta se však objeví někdo úplně jiný…

Večírek – Marek Taclík, Marián Čekovský, Karel Roden, Tatiana Dyková, Jiří Langmajer a Nela Boudová

Už nyní představují tvůrci trailer, který zachycuje několik okamžiků z filmu za doprovodu hudby Jiřího Buriana. Scénář vycházel z úspěšné divadelní hry, kterou před sedmi lety pod stejným názvem uváděl Michal Suchánek v roce 2013 v režii Ondřeje Sokola v pražském Divadle Broadway.

Večírek – Tatiana Dyková a Jiří Langmajer

„Filmem Večírek bychom rádi pobavili a potěšili sebe i diváky. Loni v létě jsme po první vlně koronaviru měli opravdu štěstí, že jsme dali dohromady termíny herců. Film jsme natočili a plánovali ho uvést do kin co nejdříve. Chtěli jsme divákům přinést lehkou komedii, která potěší a rozesměje. To je to, co v dnešní době asi všichni potřebujeme. Kina se ale na podzim zavřela, a tak si Večírek počkal. Víme, že českých filmů půjde v létě do kin hodně, ale Večírek prostě k létu patří a není na co čekat,“ vysvětlila producentka snímku Monika Kristlová.

„Když jsme se rozhodovali, co dál, obavy z dalšího podzimu podobnému tomu loňskému a ze ‚zestárnutí‘ filmu vedly k tomu, uvést ho raději teď v létě,“ dodal režisér snímku Michal Suchánek. „Jsem rád, že se nám Večírek podařilo tak výjimečně obsadit a že tihle herci excelují v rolích, v jakých je neznáme,“ vysvětlil Suchánek.

„K létu Večírek a smích prostě patří a Michalu Suchánkovi se spolu s herci vážně povedlo uspořádat večírek s velkým V. Udělejte si tak i vy večírek se svými blízkými a přijďte do kina. Pro diváky máme nachystané dokonce i soutěže o různé „Večírkovské“ sety, které při koukání na filmy využijí,“ pozvala diváky do kin producentka.

Film Večírek se natáčel během srpna loňského roku v Praze a okolí. Kameramanem snímku je Milan Chadima (Hostel, Sněženky a machři po 25 letech, Klauni), za hudbou stojí Jiří Burian (Kapitán DEMO, Republic of Two, Southpaw). Večírek produkují společnosti Dawson Films a One Movie, distributorem v ČR je společnost Falcon, na Slovensku společnost Continental. Premiéra filmu byla původně naplánována na listopad 2020, kvůli covidové pandemii nakonec přichází do kin až 19. srpna 2021.

-red-
zdroj: Gábina Vágner 
foto/video: Falcon © 2021

 

%d blogerům se to líbí: