Komedie pro svobodné duše: Do kin míří Mstitel (trailer)

Nekorektní filmovou komedii s vysokou hladinou podvratnosti, alkoholu a s názvem Mstitel natočili Lucia Klein Svoboda a Petr Klein Svoboda. Ve snímku, který nemá naprosto žádné hranice žánru ani vkusu, hrají Daniel Fischer, Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Ivan Franěk, Lukáš Pavlásek nebo Petr Čtvrtníček. Podívejte se na trailer, komedie zamíří do českých kin 1. července.

Mstitel je nekorektní filmová komedie s vysokou hladinou podvratnosti a alkoholu. „Když nemůžeš, tak přilej,” říká motto filmu, v němž se zkrachovalý herec rozhodne propít až k expedici na Mars, najít sám sebe, lásku, něco k pití a tlačítko START. A když ne to, tak se alespoň všemu pomstít, především šéfovi divadla, který ho vyhodil, a manželce, která ho hned poté vyhodila rovněž. Mstitel je ovšem přes veškerou šílenost také film o snech, o naději a o tom, že život je naprosto nevyzpytatelný. A i když máte pocit, že už hůř nemůže být, tak může.

Mstitel – Daniel Fischer a Petr Čtvrtníček

„Scénář filmu je velmi svobodomyslný ale zároveň i křehký. Existuje velký rozdíl mezi hulvátstvím a bohémstvím. Je velkou ironií osudu, že film o herci, který ztratí práci, půjde do kin právě v době, kdy se to týká celé branže,“ říká producent a kameraman filmu Petr Klein Svoboda a pokračuje: Není to film z jednoho večírku, chystali jsme ho poctivě a dlouho. Ale chtěli jsme ho mít co nejvíce nespoutaný, ničemu se nebránit a hlavně jsme ho chtěli mít tak zábavný, jak to jen jde.“  

Režisérka a scenáristka filmu Lucia Klein Svoboda dodává: “Film jsem natočila poctivě a s pokorou, při tvorbě jsem měla na mysli křehké duše. Film by měl divákovi odlehčit od tíhy reality.” K finální podobě filmu pak říká: “Nejvíc mě potěšilo, že při pracovní projekci pro herce, jsem viděla spokojenost, Milan Šteindler mi řekl, že jediná vada filmu je, že ho neudělal on. Tuším ale, že konzervativnějšího diváka film asi zvedne ze židle.“

Mstitel – Milan Šteindler a Pavla Tomicová

Takové filmy, kdy divák dostane pěstí do obličeje, jsou občas potřeba,“ uzavírá jeden z herců Jaroslav Dušek. 

Lucia Klein Svoboda je režisérka, autorka a herečka. Napsala a zrežírovala celovečerní film PIRKO, drsný portrét mladých dívek na okraji společnosti. Její scénář k filmu Jako v ráji vyhrál první cenu filmové nadace a čeká na realizaci. Jako producent se podílela i na celovečerním filmu Karel Svoboda – Šťastná léta.
Petr Klein Svoboda je producent a režisér filmu PIRKO a také dokumentu o jeho otci Karel Svoboda – Šťastná léta.

Film do kin posílá společnost Bontonfilm.

-red-
zdroj: M. Faustová
foto/video: Good Mind, Bontonfilm © 2021