Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Knižní hit Patrika Hartla má trailer

Film Prvok, Šampón, Tečka a Karel podle stejnojmenného knižního hitu Patrika Hartla bude mít v českých kinech premiéru 29. července 2021 a ve dnech, kdy se kina znovu otevírají, představuje oficiální trailer. Čtyři kamarádi vyhlásí válku proti scvrkávání varlat a proti krizi středního věku plněním odvážných úkolů. Prvním z nich bude svléknout se na veřejnosti do naha.

V hlavních rolích čtyř kamarádů se představí Martin Pechlát jako Prvok, David Švehlík jako Šampón, Hynek Čermák bude Tečka a Karel ponese tvář Martina Hofmanna. Jejich ženské protějšky hrají Daniela Kolářová, Kristýna Boková, Jana Kolesárová, Petra Polnišová nebo Bára Poláková.

Hartl jako autor předlohy snímek natočil jako režisér, k filmové podobě napsal i scénář. Hrdinům však oproti románu připravil několik změn, milovníky knihy tak čekají i překvapení.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (foto: Bontonfilm)

„Ve filmu mám obsazení snů, hereckou Ligu mistrů, a k tomu jsem si dopřál luxus natočit film tak, abych s ním byl opravdu spokojený. Jsem přesvědčený, že film je lepší než knížka a samozřejmě jsem nadšený, že může jít konečně do kin. Na reakce diváků se totiž těším jak malej kluk,“ říká nadšeně Patrik Hartl. „Film je o kamarádství. A taky o tom, jak těžké je někdy nepodvádět. Nejenom třeba svou ženu nebo nejbližšího přítele, ale i sám sebe. Filmový Prvok je vyprávění o odvaze udělat něco debilního, co nám připomene, že můžeme bezstarostně žít, i když máme všichni hypotéky a na krku festival problémů,“ přibližuje Hartl.

Patrik Hartl se svými herci

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč…

Prvok, Šampón, Tečka a Karel (foto: Bontonfilm)

Z uvádění filmů do kin se teď stalo extrémní dobrodružství plné rizik a nejistoty. My jsme ale přesvědčeni, že Patrikovi se film opravdu povedl a že se „Prvok“ díky tomu může stát filmovou událostí léta, která si nejen najde své diváky, ale pomůže je i přivést zpět do kin. Stejně tak věříme v hlad diváků po filmech na velkém plátně a v to, že právě Prvok může znamenat velmi dobré sousto,” věří producent z Bontonfilm Studios Ondřej Kulhánek.

Film doprovází audiokniha Prvok, Šampón, Tečka a Karel, kterou namluvil Martin Hofmann a vydal Supraphon. Filmovou píseň Romana Holého s názvem Dobrá zpráva nazpívali Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a Vladimir 518.

Producentem je Bontonfilm Studios a love.FRAME, koproducentem je Europeana Production, Česká televize, Bourdon a innogy.
Do kin film na konci července uvádí Bontonfilm.

-red-
zdroj: Lukáš Vedral
foto/video: Bontonfilm, love.Frame © 2021