V Cannes začíná festival, zahajovací film Annette uvidí i čeští diváci

Nebývalou příležitost budou mít čeští diváci díky distribuční společnosti Aerofilms. Úterní zahajovací film prestižního canneského festivalu uvidí ve stejnou chvíli návštěvníci pražské slavnostní premiéry a od čtvrtka i ostatní čeští diváci. Do široké distribuce se tak novinka režiséra Leose Caraxe Annette dostane bezprostředně po její světové festivalové premiéře, už ve čtvrtek 8. července. Hlavní role v hudebním dramatu vytvořili Adam Driver a Marion Cottilard.

Mnohá kina po celé České republice umožní návštěvníkům Annette zhlédnout již v předpremiéře 6. července. Některá z nich plánují rozbalit červený koberec, chystají welcome drink a další atributy, kterými chtějí navodit atmosféru Azurového pobřeží. Kromě kin spřátelených s Aerofilms se jedná o síť Cinema City a mnoho jednosálových kin, např. v Ostravě, Ústí nad Labem či Jičíně.

Annette vypráví o stand-up komikovi s ostrým smyslem pro humor Henry (Adam Driver), který se zamiluje do Ann (Marion Cotillard), světoznámé operní pěvkyně. Ve světle reflektorů jsou dokonalým párem. Jejich život se obrátí naruby, když se jim narodí tajemná holčička Annette s výjimečným darem. Dlouho očekávaný muzikál vizionářského režiséra Leose Caraxe s hudbou kapely Sparks byl vybrán jako zahajovací film festivalu v Cannes. Diváky vezme na nevšední cestu plnou lásky, vášně a slávy.

Annette (foto: Aerofilms)

„Nemohli jsme snít o krásnějším shledání s kinem a se stříbrným plátnem. Caraxovy filmy jsou výrazem mocných gest a magie, díky kterým jsou moderní a zároveň nesmrtelné,“ řekl o Annette umělecký ředitel festivalu v Cannes Thierry Frémaux.

Francouzská herečka Marion Cotillard se proslavila po celém světě rolí legendární šansoniérky Edith Piaf, za kterou získala mnoho hereckých cen včetně Oscara. Do svých filmů ji obsazují hollywoodští i evropští artoví režiséři. Zazářila ve filmech Počátek a Temný rytíř povstal Christophera Nolana nebo Dva dny, jedna noc bratří Dardennů.

Annette (foto: Aerofilms)

Adam Driver prorazil rolí v seriálu Girls stanice HBO. Od té doby spolupracoval s mnoha velkými režisérskými jmény, jako jsou Jim Jarmusch, Steven Soderbergh nebo Martin Scorsese. Za role ve filmech Manželská historie a BlacKkKlansman byl nominován na Oscara. Ztvárnil také postavu Kylo Rena v nejnovějších dílech série Star Wars.

Hlavní dvojici doplní Simon Helberg, kterého zná široká veřejnost především jako Howarda Wolowitze ze seriálu Teorie velkého třesku. Objevil se i v mnoha celovečerních filmech, mimo jiné v Seriózním muži bratrů Coenů a Božské Florenc.

Vizionářský Leos Carax je francouzská režisérská legenda a stojí za několika z nejkrásnějších momentů francouzského kinematografie za posledních 35 let. Mezi jeho nejznámější filmy patří Milenci z Pont-Neuf a Holy Motors, který byl v roce 2012 taktéž uveden v hlavní soutěži v Cannes.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2021
zdroj: Alžběta Dlouhá