Recenze: Ďábelská milfka Salma Hayek válcuje zabijáka i bodyguarda!

Osobní strážce Michael Bryce (Ryan Reynolds) přišel o licenci a vydává se na terapeutkou nařízenou dovolenou. Jakmile ale nazuje papuče a otevře si knížku, okamžitě se ocitne uprostřed divoké přestřelky po boku ženy jeho nedávného chráněnce (Salma Hayek), nájemného zabijáka Dariuse Kincaida (Samuel L. Jackson). Než se Bryce rozkouká, pomáhá jí zachránit Kincaida ze spárů pomstychtivých mafiánů a zničehonic zachraňuje i celou Evropu ze spárů maniakálního padoucha Aristotela (Antonio Banderas). 

Zabijákova žena a bodyguard (foto: Bontonfilm)

První díl Zabijáka a bodyguarda byl cílevědomou a uvolněnou zábavou, která sázela na devadesátkový feeling akčních buddy komedií a chemii nepravděpodobného dua Reynolds a Jackson. Dvojka, kterou opět režíruje Patrick Hughes, funguje podobně. Scénář se příjemně shazuje a parodizuje, ať už jde o groteskní akci, její nonšalantní hudební doprovod složený zejména z dekády starých vypalovaček a italských popěvků, či démonického záporáka.

Na roztomile přiblblé zápletce v podstatě nesejde, ta je jen záminkou pro příval gagů a hlášek. Evropa je na hraně kolapsu díky zlým hackerům vedeným nevýrazným Banderasovým mafiánem, který útočí na její datové uzly pomocí diamantového vrtáku, k čemuž se shodou náhod a přičiněním Interpolu nachomýtne ústřední trio. rozčílená Salma si chce užívat líbánky a stát se přitom hostitelkou lidského plodu, Jackson se fanaticky chechtá a Reynolds s kukučem štěněte odmítá násilí i zbraně, pročež padouchy tříská násadou od sekery namísto jejího ostří a na výstřely z brokovnice odpovídá výstřikem pepřového spreje. A objeví se i Morgan Freeman, což je vždycky plus.

Zabijákova žena a bodyguard (foto: Bontonfilm)

Zábava před kamerou i za ní je z hereckých výkonů evidentní a jednoduše nakažlivá. O to větší škoda je, že spousta hlášek a vynalézavých sprosťáren zůstala pohřbena pod suchými a nenápaditými českými titulky. Vzhledem k bohatosti našeho jazyka na invektiva jde o promarněnou příležitost.

Humor zůstává

Naštěstí situační humor a slapstick nehledě na lokalizaci funguje slušně, a i když salvu smíchu ze sebe na rozdíl od jedničky mnohokrát v kině asi nevyloudíte, pobavený úšklebek z tváře během svižné dvouhodinové stopáže sundáte málokdy. Pravda je, že navzdory zábavné a nápadité akci se vám asi mnoho přestřelek či honiček do paměti nezaryje (s čestnou výjimkou vodních jetpacků nebo bezvládného Reynoldse v kufru auta), z paměti ale určitě nesmažete temperamentní a šílenou Salmu Hayek, které žerete jak vášnivé výlevy na Jacksonově klínu, nekonečné a nesmírně intenzivní fuckování i nekompromisní průstřely lebek všech drzounů, kteří se opováží poukázat na její tikající biologické hodiny nebo cpou pracky tam, kam nemají.

 • Režie - 70%
  70
 • Scénář - 70%
  70
 • Herci - 75%
  75
 • Kamera - 65%
  65
 • Hudba - 65%
  65

Zabijákova žena a bodyguard (2021)

Bránici vám sice Zabijákova žena a bodyguard zvalchuje asi o něco méně než jednička, pořád ale jde o výbornou akční oddychovku, ze které si zapamatujete zejména ďábelskou MILF Salmu Hayek.

70 %
Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm © 2021

Zabijákova žena & bodyguard
Hitman’s Wife’s Bodyguard
Akční / Komedie / Thriller
USA, 2021, 117 min
Premiéra: 15. 7. 2021
Bontonfilm
Režie:
Patrick Hughes
Scénář: Tom O’Connor
Kamera: Terry Stacey
Hudba: Atli Örvarsson
Hrají:
Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Salma Hayek, Antonio Banderas, Tom Hopper, Frank Grillo, Morgan Freeman, Richard E. Grant, Caroline Goodall, Giulio Berruti, Tomi May, Gabriella Wright, Brian Caspe, Kristofer Kamiyasu, Stewart Alexander, Bekka Bowling, Anna-Maria Everett, Blake Ritson, Kate Nichols, Dragan Mićanović, Ivo Arakov