Amerikánka pomáhá, podpořte děti v dětských domovech i knihu od Tomkiho Němce

Divadelní představení Amerikánka není třeba divákům příliš představovat. Viktor Tauš Amerikánku představil už na mnoha platformách (divadlo, kino, online přenos) i mnoha zajímavých místech. K vidění bude i na letošním karlovarském festivalu. Amerikánka ale také dlouhodobě pomáhá. Na Startovači dnes začíná crowdfundingová kampaň spojená s knihou Amerikánka od fotografa Tomkiho Němce. Fanoušci Amerikánky mají možnost vznik knihy podpořit a zároveň pomoci organizaci Dobré víly dětem. 

Amerikánka – Eliška Křenková a Tereza Ramba

Na startovac.cz můžete přispět podle svých možností. Základní příspěvek začíná na 100 Kč. Knihu můžete získat už za 990 korun.

Není to poprvé, kdy Amerikánka pomáhá, jak vysvětluje režisér a producent Viktor Tauš:Z podstaty toho tématu skutečného příběhu dívky, kterou opustí maminka a ona se ocitne v dětském domově, pěstounské péči, pasťáku a posléze i na jsme už při prvních představeních na Jatkách 78 vyčlenili dražší místa, jejichž zakoupením diváci podpořili celou částkou konkrétní dětské domovy. V čase covidu jsme pak spolupracovali s organizací Medici na ulici, což je obrovsky inspirativní skupina studentů medicíny, kteří se starají o lidi bez domova a skrz jejich mládí, energii a celkový esprit obrovsky pomáhají vnímání toho, že pod všemi možnými ranami nebo špínou se skrývají lidské bytosti. O to se snaží i Amerikánka.

Aktuálně jsme přichystali knihu fotografií Tomkiho Němce, která zachycuje všechny její formy. K dostání bude exkluzivně v kampani na Startovači, kde jejím zakoupením podpoříte polovinou částky organizaci Dobré víly dětem a ještě získáte nádhernou připomínku živého umění, ke kterému se Amerikánka ve formě Filmů naživo stala během pandemie alternativou. Polovina výtěžku jde Dobrým vílám, polovina na výrobu knihy.”

Amerikánka kniha je k dostání na Startovači od 16. srpna

Organizace Dobré víly dětem poskytuje dětem to, co není v lidských možnostech vychovatelů. V dětském domově je totiž na jednoho vychovatele osm dětí různého věku.
Dobré víly k dětem mohou přistupovat individuálně. Třeba vzít holku, která touží být kadeřnicí na den otevřených dvěří učiliště. Nebo se hodiny učit s chlapečkem geometrii, která mu prostě nejde do hlavy. Stejně tak jim zařizují zážitky, na které nemá domov kapacitu – vozí děti na letní tábor nebo do divadla.

Příběh Amerikánky

Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a vy jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, nakonec najde odpověď i na tuto otázku. Vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že kdesi daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na vás záleží. Ema Černá na své cestě zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i „pasťáku“. Amerikánka je sondou do historie Československa 80. a 90. let, ale stejně tak jde o ryze současné drama o svobodě, vydělenosti a touze žít.

Na podzim začne vznikat filmová adaptace Amerikánky.
Amerikánka se objeví 23. srpna ve 20:30 v Karlových Varech před Café Elefant.

-red-
foto/audio/video: Totalfilm Media, CinemArt, Heaven´s Gate