Hartlova Prvoka v kinech po víkendu vidělo už přes 103 tisíc diváků

Naposledy to česká kina zažila ještě před pandemií. První víkend přinesl tehdy 100 tisíc diváků dokumentu V síti. Nyní se to po řadě měsíců zavřených kin podařilo novince Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Je to dobrá zpráva pro všechny české producenty i kinaře. I v době plné různých restrikcí je možné do kin dostat desetitisíce diváků. Novinka podle knižního bestselleru je hvězdně obsazená. V čele výjimečného castingu stojí Martin Pechlát, Hynek Čermák, Martin Hofmann a David Švehlík.

V prvních čtyřech dnech promítání, do českých kin na film přišlo 96 000 lidí. Řada tradičních jednosálových kin a letních kin využila možnost uvést snímek v předpremiérách a se započítáním předpremiérových projekcí má film na kontě už více než 100 000 diváků.

“Já jsem ohromně nadšenej! Diváci dávají filmu smysl. A radost. A vůbec nejhezčí je, že tu radost z příběhu sdílí společně v kině. Ve dvou doma u televize by to bylo smutný… Veliké hurá! Moc děkuju!,” raduje se z dovolené režisér i autor předlohy Patrik Hartl.

Z výsledku prvního víkendu jsme naprosto nadšeni. Lépe to dopadnout ani nemohlo. Kina opět konečně praskají ve švech, na řadě míst bylo zcela vyprodáno, leckde padlo i několik návštěvnických rekordů, je nadšený producent Martin Palán z Bontonfilmu.

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi ve středním věku přiznají, že nežijí tak, jak si představovali.
A rozhodnou se vyřešit svou krizi provokativní hrou s téměř nesplnitelnými úkoly. Jak čtyřicátník zjistí, jestli je opravdovej chlap? Jak zabrání korozi svých ideálů, rozplynutí snů a scvrkávání varlat? Prvok, Šampón, Tečka a Karel se pokusí najít v sobě odvahu udělat pořádnou kravinu jako zamlada. Nebo aspoň odvahu za všech okolností říkat to, co si opravdu myslí. Kdo splní úkol, není sráč…

Film je v kinech od 29. července.

-red-
foto/video: Bontonfilm, Totalfilm.cz © 2021