Klára Issová a Anna Geislerová mají hvězdu na Chodníku slávy ve Zlíně

Tradiční společná akce Zlín Film Festivalu a Nadace Kapka naděje přinesla další dvě laureátky hvězd na festivalovém Chodníku slávy. Svou hvězdu na prostranství před Velkým kinem dostaly herečky Klára Issová a Anna Geislerová. Následovala tradiční akce malování na parkovišti před kinem.

Historie společného projektu Nadačního fondu Kapka naděje a Zlín Film Festivalu sahá až do roku 2006. Letos se organizátoři rozhodli věnovat hvězdy dvěma významným českým herečkám, jejichž filmová kariéra započala již v útlém věku.
„Klára Issová debutovala v šestnácti letech ve filmu Indiánské léto. Byl to velmi úspěšný snímek, který odstartoval její hereckou kariéru,” okomentovala hereččinu první filmovou zkušenost tisková mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.
Za tuto roli byla Issová záhy nominována na Českého lva.

Herečka se do srdcí diváků zapsala mimo jiné jako Panna Marie v pohádkách Jiřího Stracha Anděl Páně a Anděl Páně 2.
„ Já mám nejvíc asi radost z rozzářených reakcí dětí, které mě díky této roli na ulici poznávají, z jejich rozzářených očí,” říká k ikonické roli herečka.

A jaký má Klára Issová vztah ke Zlínu?
Ve Zlíně, kdykoliv ho navštívím, tak je mi tu vždy dobře. Začalo to na festivalu před pár lety, kdy jsem byla v hlavní porotě. Skvěle jsme si sedli s kolegy porotci a ten rok bylo i hodně skvělých a silných filmů. Navázala jsem zde nová přátelství a kamarádka Zuzka mne sem pak ještě párkrát pozvala.”

Klára Issová a Anna Geislerová na Chodníku slávy

Anna Geislerová se nesmazatelně zapsala v pouhých čtrnácti letech do československé filmové historie hlavní rolí v debutu Filipa Renče Requiem pro panenku, který se navíc natáčel přímo ve Zlíně. Během let se stala jednou z nejobsazovanějších českých filmových hereček. V posledních letech se často prosazuje i jako výrazná herecká posila i ve významných a oceňovaných televizních počinech (Terapie, Až po uši, Nevinné lži).
-red-
foto/video: Totalfilm Media, Zlín Film Festival © 2021