Nepřehlédněte

Vojtěch Kotek jako párový terapeut v komedii od autorů Teorie tygra (trailer)

Hvězdné obsazení má nová česká komedie s kriminální zápletkou Kurz manželské touhy. Stojí za ní režisér Radek Bajgar, který už má za sebou úspěšné snímky Teorie tygra a Teroristka. Nyní tento svůj nový film představuje prostřednictvím traileru a filmového plakátu. Podívejte se na čerstvé video s Vojtěchem Kotkem, Lenkou Vlasákovou, Stanislavem Majerem, Jiřím Bartoškou, Janou Plodkovou nebo Radkem Holubem. Do kin film zamíří už 28. října.

Radek Bajgar v něm opět vtipně sleduje a komentuje partnerské i širší mezilidské vztahy. Kurz manželské touhy označuje za „komedii pro partnerské dvojice se smyslem pro humor a pro ty, kteří po sobě chtějí spíš toužit, než se láskou udusit nebo rovnou uškrtit. V příběhu tentokráte není protagonistou tygr na útěku, ale žena se sebeúctou.“

Díky úspěšné scenáristické spolupráci Mirky Zlatníkové a Radka Bajgara, kteří společně stojí už za příběhem filmu Teorie tygra, je Kurz manželské touhy dalším vtipným snímkem o mezilidských vztazích, partnerské lásce a toleranci plný komediálních situací a nabitý i černým humorem.

Vojtěch Kotek jako párový terapeut ve filmu Kurz manželské touhy (foto: Logline)

Pět párů, toužících po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijede na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek). Ten razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě.

Kurz manželské touhy – Lenka Vlasáková, Stanislav Majer, v pozadí Ivana Uhlířová (foto: Logline)

Režisér Radek Bajgar (Teorie tygra, Teroristka) divákům vzkazuje: Někdo svobodu potřebuje víc, někdo míň, někdy je to žena, jindy muž. Na ženy víc tlačí pitomé stereotypy, společnost, tradice, takže se jim obtížněji vzdoruje. V této situaci je i hlavní hrdinka filmu.

Brzy uvidíte zajímavá videa přímo z placu

Film Kurz manželské touhy bude mít premiéru 28. října 2021 (když to situace dovolí) a do našich kin jej uvede distribuční společnost CinemArt. Producentem filmu je Petr Erben, vyrábí ho společnost Logline Production v koprodukci s Filmovým centrem České televize a CinemArtem. Film vzniká za podpory Státního fondu kinematografie.

-red-
zdroj: P. Slavík, A. Aronová 
foto/video: Logline Production, CinemArt © 2021

%d blogerům se to líbí: