Petr Kolečko: Režírování si neužívám, byla to vždy jen nutnost plynoucí ze situace

Komedie Zbožňovaný, ve které si hlavní roli zahrál Jiří Bartoška, se zabývá tématem dlouhodobé nevěry a jejích následků. Bartoškovi ve filmu zdatně sekundují Zuzana Kronerová a Ivana Chýlková jako manželka a milenka. Film se v tomto týdnu vydal do českých kin a k vidění je také na právě probíhající bilanční přehlídce Finále Plzeň. Nabízíme vám podcastový rozhovor se scenáristou a režisérem Petrem Kolečkem, se kterým jsme řešili nejen Zbožňovaného, ale i jeho přístup k tvorbě a režii.
„Filmovou režii ještě zvládnu i díky spolupracovníkům kolem mě. Nedovedu si ale představit divadelní režírování, to je podle mě mnohem složitější disciplína,” prozradil mimo jiné v našem rozhovoru Petr Kolečko.

„Ten příběh je inspirovaný mým dědou, a to při rozhodování, zda znovu režírovat, hrálo docela zásadní roli,“ dodal Kolečko.

Ten film je hezký, rodinný, o lásce, ale občas to herci okoření nějakým ‚hovadštějším’ vtipem v tom nejlepším slova smyslu. A to nejen pánové Bartoška, Langmajer nebo Kozub, ale i ženský ansámbl,“ říká scenárista a režisér v jednom.

Kromě Zbožňovaného se brzy na televizní obrazovky (TV Seznam, TV JOJ) podívá už třetí řada seriálu Petra Kolečka a Vladimíra Skórky Lajna s podtitulem Zúčtování. Úspěšná komediální série s Jiřím Langmajerem se v televizi objeví 11. října.

-red-
foto/audio/video: Totalfilm Media, Bioscop, Seznam TV © 2021