Poslední bondovka s Craigem dorazí už na konci září (nový trailer)

Pětadvacátá bondovka a páté a poslední špionské dobrodružství Daniela Craiga bylo prvním velkým blockbusterem, který doplatil na covidovou pandemii, načež jeho neustálé odklady dlouho nebraly konce a název filmu tak dostává cynicky ironické konotace. Studio MGM dokonce nabídlo film streamovacím službám za astronomických 600 miliard dolarů, nakonec by ale agent její veličenstva své povolení zabíjet měl uplatnit na starém dobrém stříbrném plátně. A nyní se představuje ve finálním traileru, který šikovně brnká na nostalgickou strunu pomocí záběrů z předchozích Craigových špionážních dobrodružství.

Co se kvality týče, mají jeho bondovky tendenci se střídat, po fenomenálním Skyfallu jsme se tedy dočkali spíše vlažného Spectre a nyní i proto doufáme v co nejpatřičnější rozloučení s tím nejlepším Bondem od nedávno zesnulého Seanna Conneryho. Padoucha si tentokrát střihne oscarový Rami Malek jako záhadný, zjizvený terorista Safin, který dle slov představitele vyděsí moderní svět k smrti. Do role Bondgirl se vrací Léa Seydoux ze Spectre, nově se ale připojí i agentka CIA Paloma s tváří naší oblíbenkyně Any de Armas, která Craigovi asistovala už v Na nože.

Rami Malek ve filmu Není čas zemřít

Kvůli opakovaným odkladům, komplikovaným a drahým smlouvám se zástupy sponzorů a přetáčkám scén s product placementem narostla nová bondovka v nákladech na masivních 464 milionů dolarů. Vzhledem k nákladům na marketing a dělení tržeb s kinaři musí tedy rozlučka Daniela Craiga s kultovním britským agentem vydělat alespoň rovnou miliardu, aby se studiu vůbec zaplatila a nepřidala se tak do řady letošních kasovních průšvihů a producentských nočních můr. Craigův Bond by si to na konci své agentské kariéry určitě nezasloužil a za normální situace by s touto částkou pravděpodobně neměl větší problém, držme mu tedy palce, aby svou poslední a dosud nejnáročnější misi zvládl.

Není čas zemřít vstoupí do kin 30. září v distribuci Forum Film CZ.

-red-
foto/video: Forum Film CZ © 2021