Nepřehlédněte

Do kin se chystá fenomenální koncert Pražského výběru natáčený 35 kamerami (trailer)

Koncert na filmovém plátně není nic výjimečného. Ale výroční koncert legendární kapely Pražský výběr byl natáčený na 35 kamer a přinesl spostu skvělých scénických nápadů a hostů. Koncert s názvem Symphony Bizarre se konal v O2 aréně v prosinci roku 2016. Kapela tehdy převedla divákům více, než jen rockový koncert. Byla to bombastická show s Českým národním symfonickým orchestrem a americkým dirigentem. Převedení záznamu na filmová plátna si vzal na starost sám frontman kapely Michael Kocáb.

Legendární kapela Pražský výběr slavila v prosinci před pěti lety své narozeniny a předvedla koncert, na který se nezapomíná. Vystoupení v O2 aréně plánovala a chystala skupina celý rok, náročnou choreografii pomáhal tvořit Yemi AD, designér Martin Hruška připravil monumentální pódium o rozměrech 50 x 43 metrů, kde se ve výšce 27 metrů vyjímal ikonický a obří Ropotámo. Do čela Českého národního symfonického orchestru se postavil dirigent světového formátu maestro Steven Mercurio, který celý repertoár také zorchestroval.

Pražský výběr (foto: Bontonfilm)

Pražský výběr se sešel ve svém nejslavnějším složení Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín, Jiří Hrubeš a s jejich proslulými písněmi jim pomáhali hosté Vojta Dyk, Jana Kratochvílová, Gabriela Beňačková, Ondřej Soukup, Viktor Dyk, Hana Kosnovská, Michal Skořepa nebo Iva Pazderková, ale také nezapomenutelný Miloš Kopecký. Atmosféra v hale duněla i díky DJ Roxtarovi.

Pražský výběr – Symphony Bizarre (foto: Bontonfilm)

„Chtěli jsme mít monumentální koncert, bizarní, šílený, hlučný. Během příprav jsme přidávali jeden zběsilý nápad za druhým, vystoupení začalo růst pod rukama a bylo nám jasné, že ho musíme nějak vytesat do kamene, zfilmovat. Tak jsem obstaral 35 kamer,“ vzpomíná Michael Kocáb.
Symphony Bizarre není klasický dokument a není to ani záznam koncertu. Postaral jsem se o obrazovou složku a hudební editaci, zvukový mistr Michal Pekárek to skvěle zmixoval do 7.1. a můj syn Miki vytvořil zvukové efekty. Vyrobili jsme jakýsi novotvar; koncertní film, audiovizuální počin, kde není místo pro oddech,“ dodává Kocáb.

Pražský výběr – Symphony Bizarre vstoupí do českých kin v roce 2022.

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2021

%d blogerům se to líbí: