Nepřehlédněte

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství představuje teaser (video)

V marvelovském dobrodružství se Doctor Strange a Wanda Maximoffová spojí, aby se postavili padouchům z mnohovesmíru, kteří se dostanou do naší dimenze. Po událostech Spider-Mana: Bez domova a seriálech Loki a WandaVision dostala strukturální integrita mnohovesmíru pořádně zabrat. Hrdiny potrápí nejen zlá, alternativní verze Doctora Strange, která se původně objevila v animovaném What if…?, ale také chapadlovitá příšera s obřím okem, která vychází z komiksových padouchů Shuma-Goratha a Gargantose. Podívejte se na dabovaný a titulkovaný trailer.

Kromě Benedicta Cumberbatche a Elizabeth Olsen se vrací také Benedict Wong jako Wong, Rachel McAdams jako doktorka Christine Palmerová a Chiwetel Ejiofor jako Karl Mordo. Xochitl Gomez se poprvé objeví jako America Chavezová, mladá hrdinka, která má schopnost vstupovat do různých realit. Na plakátu navíc vidíme Visiona Paula Bettanyho a Prastaré s tváří Tildy Swinton, ačkoli tyto postavy ve filmech zemřely.

Sam Raimi převzal režii původního Doctora Strange po Scottu Derricksonovi, který od filmu odstoupil kvůli tvůrčím neshodám. Raimi je ve světě superhrdinů známý už díky režii trilogie Spider-Man s Tobeym Maguirem.

Po celoročním odkladu přijde Doctor Strange v multivesmíru šílenství do kin 5. května 2022.

-red-
foto/video: Falcon, Disney, Marvel © 2021