Zemřel francouzský herec Gaspard Ulliel, zabil se na sjezdovce, bylo mu 37 let

Uznávaný francouzský herec Gaspard Ulliel zemřel po nehodě při lyžování. Na sjezdovce v Savojsku se srazil s jiným lyžařem a v nemocnici pak podlehl zranění hlavy. Sedmatřicetiletý herec získal Césara za výkon ve filmu Xaviera Dolana Je to jen konec světa. Známý je i ze snímku Hannibal, Paříži, miluji tě nebo Saint Laurent. Herec se má objevit i v novém seriálovém hitu Disney+ Moon Knight, který teprve včera dostal první trailer. Marvel projekt se tak stal posledním počinem slibně rozjeté kariéry mladého herce.

Prvního Césara obdržel už v roce 2004 za výkon ve filmu Příliš dlouhé zásnuby, kde si zahrál s Audrey Tautou. Výrazně zaujal i hereckým ztvárněním módního slavného módního návrháře ve filmu Saint Laurent. Nedávno se objevil v seriálu Netflixu Na podruhé. kde hrál mladého muže, který otevře portál do minulosti, aby mohl zabránit rozchodu se svou dívkou.

Ulliel se objevoval v televizi a ve filmu od útlého dětství, velmi rád sportoval a byl obdivovatelem spisovatele Milana Kundery. Několikrát natáčel i v Praze. Často ho obsazovali i reklamní režiséři a byl tváří kampaní několika světových módních značek.

Gaspard Ulliel (foto: archiv)

-red-
foto/video: archiv, Totalfilm Media © 2022