Filmový životopis Elvise představuje první trailer (video)

Po několika covidových trailerech se letos do kin konečně podívá životopisný snímek Elvis, který zmapuje legendární kariéru i život krále rock’n’rollu od dětských let až po jeho bezprecedentní slávu a předčasné úmrtí. Projekt režiséra Baze Luhrmanna, který proslul už postmoderními hity jako Moulin Rouge! nebo Velký Gatsby, konečně představil první trailer. 

Ačkoli by se nabízelo myslet si, že z producentského hlediska Elvis má tak trochu navázat na úspěch Bohemian Rhapsody jakožto portrét milovaného, ale kapku kontroverzního umělce, projekt byl oznámen už v dubnu 2014, tedy celé čtyři roky před premiérou veleúspěšného dramatu o Freddym Mercurym a Queenech. Na králi rock’n’rollu si mezitím vylámali zuby dva režiséři a scenáristé, než u něj zakotvil Luhrmann a jako prvního herce před třemi lety obsadil do role Elvisova agenta, plukovníka Toma Parkera, samotného Toma Hankse.

elvis-film

Tom Hanks jako Elvisův agent (foto: Vertical)

Zatímco titulní roli si zahraje relativně neznámý třicátník Austin Robert Butler, zpěvák, model a herec, který se v malých rolích objevil třeba v tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu nebo zombie hříčce Mrtví neumírají, k nepoznání namaskovaná herecká legenda Hanks mu sekunduje jako hudební manažer nizozemského původu, který Elvisovi zajistil smlouvu s nahrávací společností a následně pobírat 25 % z jeho honorářů.

Kvůli roli nesmlouvavého byznysmana, který Elvise nikdy nenechal vystupovat mimo Spojené státy, aby přiživoval poptávku po jeho koncertech, si Hanks dokonce ke své velké nelibosti musel oholit hlavu. V průběhu natáčení se herec i se svou manželkou Ritou Wilson nakazil covidem, kvůli jejich karanténě pak produkci čekalo další nucené pozdržení.

elvis

Austin Butler jako král rock’n’rollu (foto: Vertical)

Warneři původně chěli film uvést už v říjnu a následně v listopadu loňského roku, nakonec bychom jej měli i v českých kinech vidět letos v létě. Doufejme, že se ho po tolika letech odkladů a komplikací opravdu 23. června dočkáme a že nás čeká podobná pecka, jakou bylo zmíněné Bohemian Rhapsody. Potenciál k tomu Elvis rozhodně má.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Ent. © 2022